GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ANKARA’DA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GIDA GÜNÜ PROGRAMI HAZIRLIĞI DEVAM EDİYOR,

Suat SEZER- GİMDES Teknik Bilim Kurulu üyesi ve Ankara Temsilcisi

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazanın 17. günü Dünya Helal Gıda Günü olarak, ‘GAZZE de soykırım ve vahşet yaşanırken’, buruk olarak kutlanacak. Dünya Helal Gıda Günü vesilesiyle yapılacak olan bir kutlama değil “Helal Gıda’nın önemini vurgulama, Müslümanlar olarak halimizi anlama ve yapılması gerekenleri hatırlatma programı diyebiliriz.

Aksa Tufanı sürecinde Siyonist Katilleri destekleyen ve yardım eden firmalarıın boykot edilmesi gündeme gelince herşey ortaya çıktı ki yıllardan beri müslümanlar yahudi veya yahudi aşığı firmaların ürünlerini tüketiyorlarmış, daha kötüsü ise öyle alışmışlar ki vazgeçemiyorlar.

İşte bütün bunları konuşmak, hatırlatmak, tedbir almak ve belki de bugünler için uzun yıllardan beri büyük mücadeleler ile ortaya konmuş olan GİMDES helal sertifikalı ürünlerin önemini anlamak, anlatmak ve sahip çıkmalıyız. Bu anlayış ile 17 Ramazan Dünya Helal Gıda Günü vesilesiyle Ankara’da iftar programı organize edilecek.

İftar programı, evsahipliğini Uluslararası Öğrenci Derneği ASMAKÖPRÜ’nün yapacağı, Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Tarım ve Orman Çalışanları Sendikası TOÇBIRSEN’in katkılarıyla Uluslararası misafir öğrenciler ile davetlilerin katılımıyla gerçekleşecektir. Helal ve tayyib gıdaların müslümanların gündeminde, sofrasında ve alışkanlıklarında hak ettiği değere bir an önce ulaşması duası ile.

Comments are closed.