GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

UDİ HİNDİ VE YAĞININ FAYDALARI NELERDİR?

Udi hindi insan vücuduna neredeyse tepeden tırnağa iyi gelen bir bitki. Bu faydalarından yararlanmak isteyenler ise onu en çok yağ olarak kullanıyor. Bize de udi hindi ve yağının faydalarını sıralamak düşüyor. Bu özel yağın en çok bilinen faydaları arasında şunlar yer alıyor:

Herşeyden önce doğal bir antibiyotikdir, bağışıklık sistemini güçlendirirken grip, nezle başta olmak üzere kış aylarında sıklıkla görülen hastalıkların da hızla iyileşmesine destek veriyor.

Özellikle boğaz ağrılarına karşı oldukça etkili oluyor, burun tıkanıklığının da hızlıca geçmesini sağlıyor. Balgam söktürücü etkileri olduğu da biliniyor. Vücutta oluşan iltihaplanmaların daha hızlı iyileşmesine yardımcı oluyor. Enerji veriyor, yorgunluğa iyi geliyor.

Doğal bir ağrı kesici etkisi göstererek baş ve mide ağrıları başta olmak üzere birçok ağrının hızlıca geçmesini sağlıyor. Antioksidan özelliğiyle beynin sağlıkla çalışmasına destek olan udi hindi, strese ve stres kaynaklı uykusuzluk gibi problemlere iyi geliyor, vücudu mikroplara karşı koruyor, halihazırda vücuda giren mikropları da vücuttan uzaklaştırmada destek oluyor.

Çiğnendiğinde ağız kokusunu gideriyor, düzenli kullanımda kalıcı bir ferahlık sağlıyor. Cilt sağlığı üzerinde de olumlu etkileri olduğu bilinen udi hindi, düzenli kullanıldığında cildi lekelerden arındırıyor, daha parlak ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Nasıl tüketildiğine gelince, udi hindinin faydalarından yararlanmak için onu şu şekillerde kullanabilirsiniz: Udi hindi çayı demleyerek içebilirsiniz.

Boğaz ağrıları başta olmak üzere birçok etkisinden hızlıca faydalanabilmek için toz halde temin edip bal, pekmez gibi bir tatlandırıcıyla karıştırarak içebilirsiniz.

Cildinize iyi gelmesini isterseniz yapacağınız yüz ve cilt maskelerinin içine udi hindi yağını ekleyebilirsiniz.Dilerseniz az miktarda zeytinyağı ile karıştırarak doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz.

Daha pratik bir şekilde tüketmek isterseniz doğrudan oda sıcaklığındaki bir bardak suyun içine birkaç damla udi hindi yağı damlatarak içebilirsiniz.

Udi hindinin faydalarını öğrenince onu hemen denemek istemiş olabilir, “Acaba nerede udi hindi ve yağını bulurum?”, diye düşünmeye başlamış olabilirsiniz. Hemen cevap verelim:

Udi hindi yağı başta olmak üzere udi hindinin çeşitli formlarına size en yakın GİMDES’in kontrolundaki HALAL DUNYA MARKET şubelerinden veya HDM online şubemizden ulaşabilirsiniz.

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ

ONLİNE HALAL DUNYA MARKETİMİZ’den GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN ONLİNE HDM MARKET ŞUBEMİZ GİMDES ONAYLI HALAL DUNYA ONLİNE MARKET

Önemli bir not: Udi hindi güçlü etkileri olan bir bitki olduğu için kullanmadan önce tansiyon, diyabet gibi kronik ve ciddi bir rahatsızlığınız varsa, farklı bitkilere karşı vücudunuz alerjik reaksiyonlar gösterebiliyorsa ya da daha önce benzer bir tecrübe yaşadıysanız sağlık uzmanınıza danışmadan ve onayını almadan tüketmemelisiniz. Udi hindi de dahil olmak üzere hiçbir ürünü aşırı kullanmamaya, tüketmemeye özen göstermelisiniz. .

Comments are closed.