GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

“ÜÇ AYLAR” ve REGÂİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN!

ucaylar
Receb-i Şerîf’in birinci gününde oruç tutmak üç senelik, ikinci günü oruçlu olmak iki senelik ve yine üçüncü günü oruçlu bulunmak bir senelik küçük günahlara kefaret olur. Bunlardan sonra her günü bir aylık küçük günahların af ve mağfiretine vesile olur. Hadis i Serif

Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, 16/17 Mayıs gecesi idrak edeceğimiz mübarek Regâib gecemizin sizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.

Allah yar ve yardımcımız olsun

1 RECEB 11 MAYIS 2013 C.TESİ (16/17 Mayıs Regaib Kandili-5/6 Haziran Mirac Kandili)
1 ŞABAN 10 HAZİRAN 2013 PAZARTESİ (23/24Haziran Berat Kandili)
1 RAMAZAN 09 TEMMUZ 2013 SALI (3/4 Ağustos Kadir Gecesi)

PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED (S.A.V)’in 3 AYLAR DUASI

İşte Efendimiz(s.a.v.)’in üç aylarda yaptığı dua

Allah’ım, mübarek kıl bize Recep ve Şaban’ı; affımıza vesile eyle Şehr-i Ramazan’ı!

Neden bu aylar için böyle özel dua?

Çünkü Rabb’imiz iman etmiş kulunun cehennemde azap görmesinden değil, cennette mükafata ermesinden memnun oluyor. Bunun için de vesileler hazırlıyor, bazı ayları, günleri bazılarından üstün özelliğe sahip kılıyor ki, inanmış insanlar bu vesilelerle kendilerine çekidüzen versinler, yeni bir heyecan ve ümitle cennete layık yaşantıya yönelsinler.

Bundan dolayıdır ki Efendimiz (sas) Hazretleri, üç ayların başlangıcı olan Recep ayında oruçlarını, namazlarını daha da çoğaltmış, Şaban ayında ise bu artışı bir kat daha ileriye götürmüş, böylece ümmetine Ramazan’daki umumi affa layık hale gelme örneği vermiş, farklı bir ibadet hayatı yaşayarak bizlere mesajlar sunmuştur.

Bu sebeplerle bu aylarda samimi tövbe, istiğfarlar yapılarak daha şevkli bir ibadet hayatına başlanır. Tutulacak oruçlarla, kılınacak fazla namazlarla, yapılacak hayır hasenatlarla sevabı daha çoğaltıp günahı daha da azaltma azmine girilir. Hatta kaza namazları, oruçları, kul hakları gibi sorumlulukları tümüyle ödeyip bitirme niyeti bile söz konusu olabilir. Ta ki Kadir Gecesi’nde seksen senelik nafile ibadet sevabına da layık hale gelmiş olsun insan..

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler