GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

TARIM BAKANLIĞININ ŞOK ETTİREN ARAŞTIRMASI GİMDES’İ DOĞRULADI…

Tarım Bakanlığının bir yıl boyunca 22000 üründe, sadece sağlık ve hile bazında, yaptığı inceleme insanı dehşete düşürecek sonuçlar ortaya koydu.

1.27 çeşit yoğurtda jelatin bulundu.
2.Sucukta domuz katkısı çıktı.
3.265 çeşit pekmezden 90’ının aslında pekmez olmadığı anlaşıldı

4. Çam balı diye satılan 914 çeşit baldan 153’ünün taklid ve katkılı olduğu tesbit edildi.
5.Bebek mamalarında kurşun çıktı
6.1171 çeşit yiyecek ve içeceğin standartlara uygun olmadığı tesbit edildi
7.İncir ezmesinden kuru yemiş çeşitlerine, undan kırmızı bibere kadar pekçok üründe kanserojen olan aflatoksin maddesi bulundu
8.Kanatlı et ürünlerinde, 545 örnekten 98’inin mikrobiyolojik kriterler yönünden istenilen nitelikte olmadığı saptandı.

Bu olumsuz sonuçların yıllardır GİMDES tarafından dillendirildiği, sorgulandığı bizi takip eden kardeşlerimiz tarafından bilinmektedir. Marketlerin raflarını doldurun binlerce ürünün bilinçli ya da bilinsiz olarak sağlığımızı ve dini inancımızı tehdit edecek şekilde üretilip tüketiciye sunulduğu bu vesile ile bir kere daha kanıtlanmış bulunmaktadır. GİMDES’in yine yıllardır anlatmaya ve oluşturmaya çalıştığı bağımsız, güvenilir bir kurumun denetimi ile oluşturulacak Helal Sertifikalama sisteminin ne kadar önemli ve elzem olduğu bir kere daha teyid edilmiştir. Bu gerçek 2 milyarlık Müslüman dünyasında ihtiyaç haline gelmiş ve pek çok ülke bu konuda önemli mesafeler katetmiş bulunmaktadır.

Türkiye’den mal almak isteyen ülkeler artık GİMDES’in Helal belgesi olmadan mal almak istemiyorlar. Kendi ülkelerindeki Müslümanlar muteber bir helal logosu bulunmayan ürünleri tüketmek istemiyor. Yakın bir gelecekte inşaallah kendi ülkemizde de bu duyarlığa ulaşır ve market raflarımızda Helal logolu ürünlere kavuşuruz diyoruz.

Comments are closed.