GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HİNTLİ KARDEŞLERİMİZ GİMDES’İ ZİYARET ETTİ

Hintli iş adamı Syed Fazlur Rahman Bey ve doktor arkadaşı GİMDES’i ziyaret ettiler.

Hindistan’da distribütörlük yapan Syed Fazlur Bey, 2013’te GİMDES’in düzenlemiş olduğu 6. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı’na ve 4. Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı’na katılan ve üreticilerle konuşarak çok istifade ettiğini anlatarak konuşmasına başladı. O tarihten sonra Helal ve Tayyib alanında üretimin büyük bir ihtiyaç olduğunu fark ettiğini ve en son 2019’da Korona salgınından önce CNR Expo’da düzenlenen 11. Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı’na katıldığını ve pandeminin ardından bulduğu ilk fırsatta GİMDES’e ziyarete geldiğini söyledi. Kendisine bu kalbi bağlılığı ve Helal Lokma hassasiyeti için teşekkür ediyoruz.

Helal ve Tayyib gıdanın yaygınlaşması için New Delhi’de katkı maddesi alanında üretim yapmak istediği için GİMDES’ten bilgi almak ve Online Halal Dunya Marketleri açmak istediğini bildirdi. Konu üzerine istişare yapıldı. Kendisine sektörlere göre kullanılan katkı maddelerinin GİMDES standartlarına uygunluğu ve kritik kontrol noktalarının belirtildiği bir doküman hediye edildi. Helal Dunya Marketleri online şubesinin işleyiş sistemi hakkında bilgi verildi. Müslümanların Helal ve Tayyib gıdaya daha kolay ulaşmaları için atılacak her adımın çok önemli olduğundan bahsedildi.

Helal Jelatin üretimi konusunda da istekli olan Hintli iş adamı Syed Fazlur Bey’e GİMDES başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer “Hayvanların deri ve bağırsaklarından üretilen bu maddenin her zerresi Helal ve Tayyib olmak mecburiyetindedir. Biz tüm dünyayı araştırdık, ancak tam manasıyla Helal üretim yapan bir yer bulamadık.” dedi ve kardeşâne bir tavsiye olarak diğer katkı maddelerin üretimi konusunda çalışmalar yapmasını tavsiye etti.

Müslüman tüketicinin helal sertifikalı ürünleri bulma arayışında karşılaştıkları zorluklara değinilerek, onlara bu hizmeti daha güzel bir şekilde ulaştırmamız gerektiği vurgulandı.

Görüşme sonunda Hindistan’da açılacak market projesine örnek olması açısından Başakşehir Halal Dunya Marketi ziyaret edildi.

Ziyaretçilerimize hediye takdimi ve bir sonraki görüşme randevusu ile görüşme sona erdirildi.

Comments are closed.