GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HEPİMİZ ÇOCUKLARIMIZIN TERBİYE VE EĞİTİMİNDEN SORUMLUYUZ!

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Ey iman edenler! Hem kendinizi hem de âilenizi yakıtı insanlar ve taşlar olan o müthiş cehennem ateşinden koruyun! Onun başında, Allah’ın emirlerine asla karşı gelmeyen ve kendilerine verilen her emri eksiksiz yerine getiren son derece acımasız, güçlü ve sert tabiatlı melekler vardır. (Tahrim / 6. Ayet)

Erkek, ailesinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Kadın, kocasının evinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Hizmetkâr, efendisinin malının çobanıdır; o da sürüsünden sorumludur. Netice itibariyle hepiniz çobansınız ve güttüğünüz sürüden sorumlusunuz.”(Hadis)

Dinimiz bir bütündür, helallik dendiği an akla gelecek olan sağlıklı, temiz, faydalı, tayyib şeylerin tüketimidir. Bu zaman diliminde bilimsel veriler de dini hükümleri doğrular nitelikte sonuçlar vermektedir. En basit örnek ile; içeriğinde şüpheli katkıların olduğu, rengarenk boyaların kullanıldığı, hammaddeden çok katkılardan oluşan paketli yiyeceklerin sağlığa zararı bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Bebeğin beslenmesinin doğum ile başlamadığı aşikâr. Hatta anne karnında da başlamıyor. Anne rahminde ilk oluşum başladığında, anne ve babadan gelerek döllenme meydana getiren hücrelerin oluşumunda da besin maddeleri ve o insanın manevi duyguları etkilidir. Bu durumda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz, bir bebeğin oluşumunda anne ve babanın öncesinde tükettiği maddi ve manevi besinlerin dahi etkisi vardır.

Peygamberimiz (s.a.v.)’in Hz. Ali (r.a.)’a öğrettiği dua ne güzel: “Allah’ım! Bana helâl rızık nasip et ve haramlardan koru! Lütfunla beni Senden başkasına muhtaç etme!” (Tirmizî, Daavât 111)

Müslüman kişi Allah’ın emaneti olan bedenini ve ruhunu sağlıklı besleyen kişi olmalıdır. Hayatının her anını imtihan bilmeli, her şeyde Allah’ın rızasını nasıl kazanırım diye düşünmelidir. Kendimizin ve bizden yetişecek nesillerin başta güzel bir ebedi hayatı, sonrasında ise sağlıklı, huzurlu bir dünya hayatı için yaptıklarımız kadar yediklerimizden ve yedirdiklerimizden de mesulüz

GİMDES Helal lokma bilincini küçük yaştaki çocuklarımıza vermek üzere hazırladığı ve on yıldır Hanım Kurulumuzun Türkiye ve yurt dışındaki gönüllü gurublarımızla yürüttüğü “HELAL MUTFAK ATELYESİ” projesi ile birlikte kermesler, sergiler, yarışmalar, geziler yapmaktadır.

Değerli kardeşlerim, eğitim küçük yaşta başlar. Çocuklarımız batılı ideolojilerin figürleri ve oyunları ile büyürse bu onların eğitimini olumsuz yönde etkileyecektir.

Bugün Helal Sertifikalı Oyuncaklar, Eğitici Oyunlar, İslami figürler barındıran yapbozlar ile Maruf kardeşimiz yapmış olduğu çalışmaları GİMDES Helal Sertifika ile Helal oyuncakta öncü olmak isteyen bir kardeşimiz bizleri ziyaret etti. Helal Ve Tayyib sertifikası almak üzere talebde bulundu.

Çocuklarımızı Kendi kültürümüzü ve dinimizi sevdiren, öğreten oyuncaklar ile büyütelim.

Bizim yapmış olduğumuz Helal Dede Masalları ile İslamı sevdirerek büyütelim.

Comments are closed.