GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Haydi ambalajlarda Gimdes helal logosunu kullandırma kampanyasına..

helal-logohelal-ambalaj
Bizi 2003’ten beri takip eden kardeşlerimizden bazıları, gıdalarla İlgili teknik bilimsel yazılar artık az yayınlanıyor, tarzında sitemler gönderiyorlar. Evet bir bakıma sitemlerde doğruluk payı olabilir. Ancak Gıda Raporunun gerçekleştirdiği misyon artık hayatın içinde yer aldığı için bugünü daha çok “eylem zamanı” olarak değirlendirmemiz gerekmektedir.

GİMDES henüz yolun başında olmasına rağmen irili ufaklı 350 firmanın 5 bini aşan ürününe sertifika vermiş bulunmaktadır. Fakat bunun tezahürlerini çarşı pazarda göremiyoruz. Çoğu firmalarımız sertifika almış ürünlerinin etiketlerine GİMDES’in helal logosunu koymuyor. Ya henüz sertifika almamış firmalara ayıp olmasın diye, ya eski etiket yasasının para cezalarına düşme korkusu veya önemsememek mantığı ile müslüman tüketicinin, olmazsa olmazı, onun imani bir meselesi olan helal ve tayyib ürün tüketme hakkını gasbetmektedir.

Bu yanlışlığı yine bu hakkın sahipleri olarak bizler düzeltmek zorundayız. GİMDES, helal sertifakalı ürünleri internet sitelerinde ve her ay bastırdığı broşür kitapçıkları ile duyurmaktadır. Tüketiciler olarak bizler alışveriş yaptığımız marketlere sattıkları ürünlerin etiketlerinde helal logosunu görmek istediğimizi, aksi halde alışverişimizi yapmayacağımızı bildirmeliyiz.Üretim yapan firmalara toplu olarak veya münferid olarak etiketlerde neden helal loga koymadıklarını sorgulamalıyız, gerkirse ürünlerine boykot uygulacağımızı bidirmeliyiz. Bugüne kadar beraber başardık yaşadığımız gelişmeyi, yine beraber çalışarak etiketlerde helal logoyu gerçekleştirmeliyiz.

Birşey kendilişinden olmuyor. Adetullaha göre kulun istemesi yetmiyor, ceht ve eylem yapması gerekiyor. Onun için sözümüzün başında bugün “eylem zamanı” demiştik. Bir seneden beri Devletin helal logo kullanılmasına dair herhangi bir müdahale sorunu kalmamıştır. Firmaların helal sertifika aldıkları ürünleri için yurtiçinde de,yurtdışında da etiketlerinde helal logo kullanmalarını engelleyecek herhangi bir sebep kalmamıştır Bir yandan GİMDES bir yandan helal gönüllüsü kardeşlerimiz firmalar üzerindeki taleplerimizi ısrarla bildirecek ve arkasını takip edeceğiz. Daha da hala ürünlerine helal sertifika almamış firmalar üzerindeki taleplerimizi de bildireceğiz. Bilelim ki ağlamayan çocuğa meme verilmez

Yoruma kapalı.