GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDESİN SON BİR SENE İÇİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ETKİNLİKLER


“Yeryüzünde Helal Yemeyen Tek bir Müslüman Kalmasın diye”

“Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olurmu” çizgisinde GİMDES Helal Lokma ve Helal Sertifikalama etrafında halkımızın bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve bu önemli konuda farkındalık oluşturması için kardeş sivil toplum kuruluşları ile elele vererek son bir yıl içinde gerçekleştirdiği konferans, seminer, panel tarzındaki etkinlikler önemli bir boyuta ulaşmıştır. BU konuda GİMDES’e destek veren tüm sivil toplum kuruluşlarına , onların yöneticilerine Helal Lokma konusunda gösterdikleri bu hassasyet ve duyarlılıklarına teşekkür ediyoruz.

Bu dönem içerisinde 18 ilimizde 40 toplantı yapılmış, bu etkinliklerimizde toplam 29 565 insanımıza ulaşılmıştır. GİMDES Hanımlar Kurulu ise 470 seminer toplantısında 18540 hanıma ulaşarak bilinçlendirmeye mutfaktan başlamışlar. Bu toplantılarda 1 yıl içinde toplam 50 bin kadar sertifikalı firma broşürü ve 10 bin kadar dergi ücretsiz dağıtılıyor. Son zamanlarda toplumun helal gıdaya yönelmesinin en büyük etkenlerinden olan GİMDES’in faaliyetleri aynı zamanda kitap yayınlarıyla da destekleniyor.

Ramazan ayı içinde çıkan son “Halalen Tayyiben” kitabı ve dernek bünyesinde Başkanlık görevini icra eden Dr. Hüseyin Kami Büyüközer’e ait 4 kitapla birlikte tüketiciyi bilinçlendirme konferanslarında yayınlarıyla GİMDES’i tanıtma fırsatı buluyor. GİMDES dergisi şu ana kadar 24. sayısını çıkararak 1000 aboneye ulaşıyor. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ; Konferanslara büyük bir iştiyakla katılım gösteren halkın yazılı mecmuaya da önem vererek abone olmasını, yediğimiz ve içtiğimiz gıdalardan haberdar olmamızı dile getiriyor.
Helal Gıda Konferansları yapılan iller:


Bu etkinliklerde işbirliği yapılan sivil toplum kuruluşları:

Comments are closed.