GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES’İN 3 FARKLI KONUYU İÇEREN KİTABI YOĞUN İSTEK ÜZERİNE TEKRAR BASILDI!

HALALEN TAYYİBEN BİR YAŞAM İÇİN(2 BASKI)…

Boğazından geçecek lokmanın emniyetinden sorumlu olan Müslüman bu durumda ne yapmalıdır? “Gözün görmediğine gönül katlanır” deyip önüne ne getirilirse yutmaya devam mı etmeli, yoksa her konuda olduğu gibi silkinip hiç olmazsa ne yediğini araştırıp kontrol mü etmeli? Daha da önemlisi dizginleri ve ipleri gayrimüslimlerin elinde olan bu mekanizmadan kendisini kurtarmak için bir şeyler yapmalı mı? Yoksa uykusuna devam mı etmeli? HALALEN TAYYİBEN kitabımız öncelikle kendi nefsimi, daha sonra tüm Müslüman kardeşlerimi uyarmak maksadı ile daha önce yazılmış, yayınlanmış yazılarımı toparlayan bir kitaptır. Okursanız okutursanız siz de sevabına ortak olursunuz.

YENİDEN GIDA RAPORU KİTABI 11. BASKISI İLE HELAL VE TAYYİB LOKMAYA GİDEN YOLU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR

Yeniden Gıda Raporu, kitap içeriğinde yüz yıldır gıdalarımızda karşılaşmış olduğumuz sıkıntılı durumların kaynaklarına ve çözüm önerilerine ayrıntılı olarak yer verilmektedir. Özellikle, ’’Gıda Üretiminde Kullanılan Katkı ve Yardımcı Maddeleri Helal mi?, haram mı? ve sağlığa zararlı mı?, Makine ile Tavuk Kesimi Helal mi? Her şeyimize bulaştırılan Jelatin belasının alternatifleri yok mu?, Milli tatlımız baklavanın yufkasına karıştırılan domuz kılından yapılan L-Sistein katkı maddesinden nasıl kurtulacağız?, Bozada Alkol Var mı?, Kefire nasıl bakmalıyız?, Tıbb-ı Nebevi ve modernite, Gıda Aromalarında Alkol!, Kozmetiklerimizde cenin, İlaçlarımızı mutlaka sorgulamamız gerekiyor mu?’’ konuları kitap içeriğinde tek tek incelenmektedir.

HELAL VE HARAM HAKKINDA TEMEL BİLGİLER (5 BASKI)…

Çocuklarımız, Müslüman anne ve babalardan bir heyecan, bir telaş ve bir sevinç yoğunluğu içerisinde doğuyor. Elbebek gülbebek büyütme yolunda koşuştururken bir bakıyorsunuz, biraz anne ve babanın dikkatsizliği, biraz da çevremizdeki toplumun telkinleri, baskıları sonucunda nesillerimizi eritmek ve istediği kalıba dökmek için düşünülmüş yaldızlı, neon lambalı kurulu düzenin içine düşüveriyor. Bu bataklıkta istikbalimizin güvencesi olarak gördüğümüz çocuklarımız ve gençlerimiz onlar için planlanmış reklamlarla beyinleri uyuşturuluyor ruh ve bedenleri türlü hastalıklarla çürütülüyor. Amerikan vatandaşı olan Mohammad Mazhar HUSSAINİ isimli kardeşimizin Amerika’da on binlerce müslüman çocuğa ulaştırdığı kitabını “Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler” adı ile Türkçeye kazandırdık. Kitab bilgi bakımından pedagojik üslup bakımından tek kelime ile mükemmel bir kitaptır.

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler