GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES VE HAK (HELAL AKREDİTASYON KURUMU) GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ!

Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı, Dünya Helal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Hasan TÜRKYILMAZ, TOÇBİRSEN Genel Başkanı, Dünya Helal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Hüseyin ÖZTÜRK ve GİMDES Ankara Temsilcisi Suat SEZER GİMDES’i temsilen Helal Akreditasyon Kurumu’na ziyarette bulundu.

Toplantıya HAK heyetinden iştirak edenler; Zafer SOYLU HAK (Helal Akreditasyon Kurumu) Yönetim Kurulu Başkanı, Mustafa Süleyman BEŞLİ HAK (Helal Akreditasyon Kurumu) Genel Sekreter,Hacı Mehmet GÜNAY (Prof Dr) Dekan HAK (Helal Akreditasyon Kurumu) Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Erdem BAŞDEMİRCİ HAK (Helal Akreditasyon Kurumu) (Helal Akreditasyon Dairesi Başkanlığı) Daire Başkanı,Yasin KOCABIYIK HAK (Helal Akreditasyon Kurumu) (Uluslararası İlişkiler Dairesi Başkanlığı) Daire Başkanı

Gerçekleştirilen görüşmede GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in mektubu aktarıldı.

“GİMDES’in kuruluşundan itibaren sloganımız: “Helal Gıda İMANİ bir meselemizdir”, Helal Gıdayı takip eden kardeşlerimiz için de devamlı söylediğimiz: “Siz Helale sahip çıkın ve talep edin, firmalar bunu vermek zorundadır” olmuştur. GİMDES, “dokunulamaz”, “önlenemez”, “regüle edilemez” diye tüketicileri çaresizliğe, çıkmaza sürükleyen gıda – hammadde – üretim sektöründen, ümmet ve helâl bilincinde olan milletimiz ile yine onlara “helâl ve tayyib” ürünleri üretme ve ulaştırma bilincinde olan üreticiler vasıtasıyla bir habitat oluşturdu.

Bu günlere tabii ki taşlanmadan, azımsanmadan, türlü türlü entrikalarla mücadele etmeden gelmedik. Ticaretle uğraşan, bir avuç elitist, bir avuç işgüzarın, kendisini Allah’ın, Peygamberin, sünnetin, ümmetin, milletin ve her şeyin üstünde gören azgın kitlenin devamlı islami uygulamalara karşı olan türlü haksız müdahaleleri, gayri islami düzenlerinin sağladığı rantı kaybetmemek için sergiledikleri çeşitli kirli politikaları ile mücadele etmek zorunda kaldık… Bu uygulamalara örnek olarak ilk başta bir zamanlar dönemin paralel yapısı olan ve günümüzde terör örgütü olarak tescillenen FETÖ güdümündeki TSE’nin engellemelerini ve sonrasında TÜRKAK kurumunca uygulanan GİMDES’i mesnetsiz helal sertifikalama kurumları ile aynileştirme niyetleri gösterilebilir. Lakin her zaman olduğu gibi ülkemizde ve dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin GİMDES’e teveccühleri ve Türkiye’de güvendikleri tek helal sertifikalama kurumu olan ve WHC uluslararası akreditasyon kurumunca akredite olan GİMDES’in sertifikalarını talep etmeleri bu kirli planların hayata geçirilmesine mani oldu.

Geldiğimiz noktada devletimizin teşebbüslerini anlayışla karşılıyoruz. En başından beri Cenabı Hakk’ın ‘helalen, tayyiben’ emrini kendine rehber edinerek yola çıkan, Müslümanların helaline hakkıyla sahip çıkarak onların helal ve tayyib ürünlere ulaşılabilirliğini en yüksek sorumluluk bilinciyle, sürdürülebilir saiklerle temin eden GİMDES olarak Helal Akreditasyon Kurumu ile de islam kardeşliği zemininde ortak noktada buluşmayı hedeflemekteyiz.

Bu kapsamda 3. şahıslara olduğu gibi devlet kurumu olan HAK’a da faaliyetlerimizi inceleme hususunda kapılarımız sonuna kadar açıktır. Umarız ki inşaAllah bu işbirliğimiz devletimize, milletimize ve tüm dünya Müslümanlarına hayır ve haseneler getirir ve Türkiye Yüzyılında tüm üretim-tüketim sektörü helale boyanır.”

Anlayışlı çözüme dönük bakış açısından ötürü tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Comments are closed.