GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES Uluslararasında Yoluna Devam Ediyor..

hacer-ul-esved
Aynı gün içinde iki heyet ayrı ayrı yurtdışına gitti. uluslararası ilişkilerden sorumlu kimyager Murat SAYIN,eğitim koordinatörü ziraat müh. Ahmet Tunç CENGİZ ve Ankara temsilcisi ziraat Müh. Suat SEZER’den oluşan birinci heyet iki gün için Rusya’ya bir firmanın ara denetimini yapmak üzere yola çıktılar. Fıkıh heyeti hocalarımızdan Fatih KALENDER ve baş denetçilerimizden gıda mühendisi Abdulhamid AKSEL Tataristanın başkenti Kazan’a o bölgenin Helal Sertifakala Kurumunun davetlisi olarak üç günlüğüne Helal gıda, Helal sertifikalama konusunda konferans, seminer ve bazı kesimhanelerde kesim uygulamalarının gözlemlenmesi çalışmalarını yapmak için hareket ettiler.

GİMDES bütün dünyada sözü dinlenen, itibar gören mümtaz bir başarı çizgisini göğüslemeye devam ederken, yurdumuzda bazı özel ve resmi kurumların ülkemiz adına sevinmek yerine kıskançlık, meşrebcilik, hased ve iftira ile uğraşmaları samimi ve ihlaslı müslümanları üzmektedir. Helal ve Tayyib sertifikalamayı çocuk oyuncağı sananlar, gayrimüslimlerin icat ettiği çeşit çeşit standart ve sertifakaların arasına islamın helalini de sokuşturmaya çalışanlar, ucuz yollu akreditasyon oyunları ile zamanı ve parayı israf edenler, ben yaptım oldu mantıksızlığı ile zamanı kokutanlar hala saplandıkları bu yanlış yoldan dönmeyi düşünmüyorlar mı?

Her türlü peşin hükümlerden, meşrep ,cemaat taassubundan, makam mevki hesabından, bu yolla çok para kazanma hayalinden vazgecebileceklere açık davet. GİMDES ümmetin malıdır,çatısı geniştir. Ehlisünnet vel cemaat akidesine sahip her kardeşimize bu çatıda yer vardır. Kurulduğundan beri bu görüşünü değiştirmedi, inşaallah bundan sonra da değiştirmeyecek. Bir şartla,müslümanları bu güne kadar istimar ederek gelmiş, ürettikleri ürünlere helal haram demeden pislik karışırtırmış,içten içe islama düşman, bile bile müslümana haram ve murdar gıda yedirmekten zevkalan, bu niyetini devam ettiren, ve bunlarla işbirliği içerisinde olan müslüman görüntülü insanlar bu çatı altında barınamazlar.

Cahiliye devrinde Kabe tamirata alınmıştı.Bu esnada zarar görmesin düşüncesi ile Hacer ül Esved taşı itina ile yerinden alınıp güvenli bir yere konmuş.Tamirat bitince mübarek taşın yerine konması kabile reislerinin rekabetine maruz kalmış, birtürlü yerine konamamış. İçlerinden biri, gözetleyelim Kabe’ye doğru ilk gelen insana bu taşı yerine koyduralım demiş. Bu fikir bütün kabile reislenin tasvibini almış. Gözler yola dikilmiş ilk gelen insanı görmek için. Biraz sonra bir karaltının Kabe’ye doğru geldiğini görmişler iyice yakına gelince bakmışlar ki o devirde el Emin sıfatı ile anılan Peygamberimiz(s.a.v). Hepsi de bu tavaffuka sevinmişler. Meselelerini O’na anlatmışlar. Resulullah(s.a.v) cübbesini çıkartmiş yere sermiş, mübarek elleri ile Hacer ül Esved taşını alıp cübbenin ortasına oturtmuş, sonra bütün kabile reislerine cübbenin kenarlarından tutturmuş ve taşın yerleştirileceği yere kadar taşıtmış, hizaya gelince tekrar mübarek elleri ile tutarak taşı yerine koymuş. Neticeden herkes memnun olmuş.

İşte bu asırda müslümanın olmazsa olmazı, onun imani bir meselesi olan helal lokma ve onu kefalet şuuru ile şahidlendirmeye çalışan GİMDES, Hacer ül esved mesabesinde görülmeli bütün müslümanlar dağılmadan, rekabete düşmeden bir kenarlarından tutmalıdır. Bilinmelidir ki bu asırda yerine getirmek zorunda olduğumuz farzların en başındaki farz midemize sokacağımız gıdaları helaleştirme gayretlerimiz yer almalıdır.

Yoruma kapalı.