GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, MALEZYA’DAN ZİYARET İÇİN GELEN HEYETİ KABUL ETTİ!

Malezya Uluslararası İslam Ticaret ve Sanayi Odası (MIICCI) başkan ve başkan yardımcıları; Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri destekleyen bir ajans olan SME Corporation (SMECORP) kıdemli yöneticisi ve menejeri; ve farklı sektörlerden iş adamlarının bulunduğu 18 kişilik heyet GİMDES genel merkezini ziyaret etti. GİMDES genel merkez civarındaki Helal ve Tayyib sertifikalı temizlik ve kozmetik sektöründen, yiyecek ve içecek sektöründen, ambalaj sektöründen ve aromatik yağ sektöründen firmalar ile b2b görüşme yapmaları sağlandı. Malezyalı heyete, görüşmeye katılamayan GİMDES sertifikalı firmaların listesi ve iletişim bilgileri verildi.

İhracata hazır Malezyalı iş adamlarını bir araya getiren, helal ticareti teşvik etmeye odaklanan, ulusal bir ticaret odası kuruluşu olan Malezya Uluslararası İslami Ticaret ve Sanayi Odası (MIICCI) ve Malezya’daki Girişimcilik ve Kooperatif Geliştirme Bakanlığı’na bağlı bir ajans olan SME Corporation (SMECORP) ile birlikte Ticaret Heyeti olarak 8 şirketin katılımıyla GİMDES’e ziyaret ettiler. Toplantıya GİMDES heyetinden GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer, Denetim Kurulu Üyesi Mustafa Coşkun, Genel Koordinatörü Abdülhamid Aksel, Başdenetçisi Yusuf Hallaçoğlu, Medya ve Yayın Koordinatörü Emine Sena Kafkaskıray ve Dış İlişkiler ve Medya Danışmanı Zahide Merve Kapdan; 7K Kimya İlaç Gıda San. Dış Tic. Ltd. Şti. (Spumy) firmasını temsilen Kurumsal Satış Müdürü Ersin Taştan; Yıldız Gıda Yapı San. ve Tic. A. Ş. firmasını temsilen Genel Müdürü Erkan Ferik; Nafia Gıda Kozmetik Temizlik İnş. Turz. San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasını temsilen Uluslararası Ticaret Uzmanı Zeki Ödemiş ve Satış Pazarlama Müdürü Muhammed Fatih Seven; Mestar İnş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti. (Cansızzade) firmasını temsilen Genel Müdürü Mehmet Cansızoğlu ve Gülseren Sarıalioğlu Hanımefendi ve Helal Dunya Marketleri Temsilcisi Yusuf İsmailoğlu katıldı.

Görüşmeye Malezya ve Türkiye arasındaki kardeşlik bağlarının kuvvetli oluşu, bu bağların ortak işbirlikleri ve çalışmalarla kuvvetlendirilmesinin her iki ülke için de olumlu sonuçlar doğuracağı konuları ile başlandı. Gelen heyet, Türkiye’ye ihracat yapmak ve GİMDES Helal ve Tayyib sertifikalı firmalarla işbirliği fırsatlarını değerlendirmek istediklerini belirttiler.

Görüşme sırasında konuşulan genel başlıklar şu şekildeydi:

• GİMDES sertifikalı firmaların JAKIM sertifikalı firmalar ile görüştürülmesi ve ortak işbirliği fırsatlarının oluşturulması
• Helal sertifikalamada GİMDES’in yaptığı gibi 4 mezhebe uygun olarak sertifika yapılmasının önemi • Jelatin üretiminin izlenebilirliğinin sağlanamadığı gerçeği tarafların dikkatine sunuldu.
• Helal Dünya Marketleri’nin Malezya’da da açılması, Online HDM ve karşılıklı olarak sertifikalı ürünlerin marketlerde satışı
• İlişkilerin uzun vadede sürdürülmesi, engellerin giderilmesi, ülkeler arasındaki rutin uygulanan proje haline getirilmesi önemi üzerinde duruldu.

Görüşme talebinde bulunan

• Haji Muhamad Amin Fahmi Bin Solahuddin (Malezya Uluslararası İslam Ticaret ve Sanayi Odası (MIICCI) Başkanı)
• Khairul Azahar (MIICCI Başkan Vekili)
• Abdul Aziz (MIICCI Başkan Yardımcısı)
• Selçuk Yıldırım (MIICCI Danışmanı)
• Haji Ismail Hashim (SMECORP Kıdemli Yöneticisi)
• Valentine Thomas (SMECORP Müdürü)

Ve Malezyalı şirketlerden

1. Petro Teguh (M) Sdn Bhd şirketini temsilen: Dato Seri Azmin Musnam, Genel Müdür ve Ariff Aiman, Genel Müdür
2. DASC International Sdn Bhd şirketini temsilen: Dr. Nurhidayah Roslan, Direktör ve Mohd Shafiruz, Direktör
3. Bubbles O2 Sdn Bhd şirketini temsilen: Direktör Mohd Zaffarin ve Direktör Khazimah
4. Agym Nutrition Sdn Bhd şirketini temsilen: Abdul Hafiz, İcra Kurulu Başkanı
5. Halagel (M) Sdn Bhd şirketini temsilen: Ahmad Mokhzani, CEO
6. Idaman Pharma Manufacturing Sdn Bhd şirketini temsilen: Mohd Hizham, Genel Müdür
7. Revotech Sdn Bhd şirketini temsilen: Khairul Azahar, İcra Kurulu Başkanı
8. Avesena Gloves Sdn Bhd şirketini temsilen: Ahmad Mokhzani, CEO

değerli misafirlerimize ziyaretlerinden dolayı sertifika takdimi, görüşmelerin sürdürülmesi temennisi ve karşılıklı hediyeleşme ile görüşme sona erdirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Comments are closed.