GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES İŞRAK VAKFI ÖĞRENCİLERİNE HELAL VE TAYYİB GIDAYI ANLATTI!

İşrak Vakfının organize ettiği “Helal ve Tayyib Yaşam Konferansı” Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi konferans salonunda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in katılımıyla gerçekleşti.

Hz. Peygamber’in (sav) sünnetini ihya adına önemli bir vazife yüklenen ve bu yolda hayatını vakfeden Erzurum Horasanlı Şeyh Hüseyin Kılınç Hocaefendi, Nakşibendi tarikatında Mevlana Halid-i Bağdadi`nin tasavvufi çizgisini hayatına yansıtarak münzevi bir hayat sürmüştür. Fıkıh, tefsir ve nahiv alimi olan Şeyh Hüseyin Efendi`nin soyu Hz. Peygamber’in (sav) torunu Hz. Hüseyin’e dayanmaktadır. 1992’de Erzurum’dan Adana’ya gelerek yerleşen ve binlerce talebe yetiştiren Şeyh Hüseyin Efendi, İşrak Eğitim ve Kültür Vakfı`nın kurulmasına öncülük etmiştir.

İcra edilen Helal ve Tayyib Yaşam Konferansı, Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı, ardından İşrak Vakfı Başkanı Sayın Mahmut KILINÇ Hocaefendi bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, İşrak Vakfının yönetim kurulu üyeleri ve öğrencilerine helal ve tayyib yaşam nasıl olmalı, helal ve tayyib tüketimin önemi ve yediklerimizdeki helallik, haramlık ve sağlık sorunları, helal lokmanın ehemmiyeti ve ibadetlerimize olan sirayeti ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi.

İşrak Vakfı Başkanı Mahmut Kılınç Hocaefendi mikrofonu alarak, öğrencilerin bundan böyle kola, gazoz gibi içeceklerin zararlı ve haram özellikleri, katkı maddeleri içeren cips, kanser riski taşıyan MSG’li sucuk ve salamlardan uzak kalmalarını teşvik etti ve vakfın tüm şubelerinde Halal Dunya Marketleri’nin açılması ile ilgili çalışmalara başlanacağını belirtti.

Yaklaşık 500 kadar ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde öğrencinin programa iştirak etmesi genç kardeşlerimizin de Helal Yaşamı sahiplenmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti.

Mahmut Kılınç Hocaefendi ve öğrencileri GİMDEs’e davet edildi. Davetin akabinde talebelerin, helal ve tayyib gıdalar ile ilgili bilgileri yerinde öğrenmeleri için her gün bir minibüs öğrencinin GİMDES’e getirileceği ifade edildi.

Öğrencilere GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış Ogut Nature’s lokum ikram edildi. Program, GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’in GİMDES Yayınları kitap seti hediyesi ve İşrak Vakfı Başkanı Mahmut Kılınç Hocaefendi Kur’an-ı Kerim takdimiyle teşekkür ve dualar ile nihayet buldu.

Yoruma kapalı.