GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HELAL VE TAYYİB LOGOSUNU KULLANIM ŞARTNAMESİ

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

“..Bizim burada bir kasap sertifikasının süresi geçtiği halde sizin sertifikanızı duvara asmış GİMDES sertifikalıyım diye satış yapıyor.”

Gün geçmiyor ki gönüllü kardeşlerimizden bunun gibi ihbarlı mesajlar almayalım.

Bugün kapitalist bir dünya sistemin komutasında, küresel bir yapıya gelen dünyada çeşitli ırktan, renkten ve inançtan insanlar, bu süreçle içten içe mücadele ederken, bu sitemle yaşamak zorunda kaldı.

Çesitli toplumlar bu süreç içinde toplum bireylerinin inançlarına uygun yaşayabilmeleri içn tüzüklel, şartnameler ve sertifikalar oluşturmak zorunda kaldılar.

Bugün dünya toplumunun inançları sebebi ile ayrışma içinde bukunan 3 büyük toplumundan söz edebiliyoruz. İslam Toplumu, Yahudi toplumu ve Hindu vr veganlar. Bu inanç gurupları müntesiplerini koruyabilmek için üreticilerle anlaşmalar yaparak dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan takipçilerine bu ürünlerini ulaştırmaya çalışmaktadırlar.

GİMDES de bu küresel sisteme uyarak Helal ve Tayyib Sertifikalama ve logo sistemi ile Helal ve Tayyib yaşam siteminde yaşamını sürdürmek isteyen insanlar için koruma hattı oluşturmuştur.

Bunlardan en önemlisi GİMDES HELAL VE TAYYİB LOGOSU’dur. Hazır logomuzdan süz ederken. Bu logomuzun birliğinin, güvenliğinin sağlanması çok önemlidir.Bunun için gerekli olan bütün şrtlar yasal güvencesi altına alınmıtır.Bü gözlüğümüzle şartnamemizi okumaya başlayalım.

1. Firmalar tüketici hakları çerçevesinde, helal logosunu kullanma sorumluluğunu yerine getirmelidir.

2. Logo sertifika yürürlüğe gireceği zaman GİMDES tarafından firmaya teslim edilir.

3. Firmaların, ambalaj tasarımları sırasında GİMDES patentli logosu üzerinde isteğe özel herhangi bir renk, yazı ve şekil değişikliği yapılamaz. (Firmanın renk konusunda özel talebi olursa ancak GİMDES’ten izin alması koşulu ile değiştirme yapılabilir.)

4. Firmaların, logolarda dört mezhebin belirtilmemesi talebi söz konusu olur ise, sadece tüm mezheplere uygun olan firmaların ambalaj logolarında mezhep yazıları kaldırılabilir.

5. Firma, GİMDES tarafından teslim edilen helal logosunu sertifikada belirlenmiş kapsam haricindeki markaları ve ürünleri için kullanamaz.

6. Firma helal logosunu internet sitesi, reklam, firma beyanı, pazarlama vb… medya tanıtım alanlarında sadece sertifika kapsamındaki ürünleri için kullanabilir.

7. Logo, ürüne verilen bir işaret olup münhasıran ürünün son ambalajı üzerinde kullanılır.

8. Logonun, belgenin herhangi bir nedenle hükümsüz hale gelmesinden sonra ya da veriliş amacı ve kapsamı dışında kullanılmasından doğan tüm sorumluluk firmaya aittir. Bu sorumluluk çerçevesinde firma iptal edilen ürünler için tüm ambalajlarından logoyu kaldırmakla yükümlüdür.

Comments are closed.