GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES HANIMLAR KURULU SEMİNERLERİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR!

12 Kasım Cumartesi günü GİMDES Merkez 2 güzel toplantıya ev sahipliği yaptı.

Birinci toplantıda her ay düzenli yapmaya çalışılan GİMDES Hanımlar İl Temsilcisi ve Öncü ekibi ile aylık toplantı icra ettik.

Toplantıda geçen ayın değerlendirilmesi yapılırken aslî konulardan biri hayır çarşısıydı. Hayır Çarşısına gösterilen ilgi ile gelen talepler istişare edildi.

Bütçe oluşturma çalışmaları kapsamında atölye faaliyetleri, Hayır Çarşısı düzenlemelerinin nerelerde gerçekleştirilebileceği üzerine istişareler yapılarak, karar verilen yerler ile görüşmeye gidilmesi planlandı.

İkinci toplantı ise Hanımlar Kurulu Başkanımız Birgül Arslan Hanımefendinin başkanlığında İstanbul Sağlıkçılar gurubundan 15 kişi ile yapıldı.

İlk Sağlık Ekibi (Helal ve Tayyib İlaçlar Araştırması) Ankara’da kurulmuş olup ikincisi İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. Toplantıda birimler ve görevleri tanıtılırken kişilerin birbirleriyle tanışması sağlandı.

Helal ve Tayyib ilaç üretiminin çalışmaları yapılırken mevcut durumdaki ihtiyaçları karşılamak için müstahzar biriminin kurulması ile içeriğinde hiçbir zararlı madde ihtiva etmeyen muadil ilaçların araştırması yapılması planlandı.

Firmalara mail çalışması yapılarak araştırmaların devam etmesi amaçlanıyor.

Ayrıca yapılan istişarelerde her ay düzenli olarak İstanbul Sağlık ekibinin de bir araya gelip toplantılarının yapılması kararı alındı.

Ankara Sağlık ekibi ile istişare halinde olarak, çalışmaların sürdürülmesi planlanırken, her il için bir Sağlık Araştırması (Helal ve Tayyib İlaç Araştırması) ekibi kurulması planlandı.

Toplantıların bitiminde sohbet, hazırlanan ikramlar ve çay eşliğinde devam etti.

Öğle namazları eda edildikten sonra 13:30’da “Biri Yapay Kıtlık mı dedi?” eğitimi 20 kişinin katılımı ile icra edildi. Diyetisyen Hüsna Yurtçu Hanımefendi İsraf konusunu ayetler ve yapılmış bilimsel çalışmalar ile dinleyicilere aktarmasının akabinde, “Neleri İsraf ediyoruz” ve “İsrafa Çözüm, Nelere Dikkat Edebiliriz” konuları karşılıklı fikir alışverişi şeklinde gerçekleşti.

Eğitimin ardından Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer Başkanımızın hediyeleri eşliğinde misafirlerimiz uğurlandı.

Yoruma kapalı.