GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ESKİŞEHİR HELAL GIDA ŞEHRİ OLMA YOLUNDA

tugvaalixEskişehir’de Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği (GİMDES) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) arasında “Helal Gıdalar ve Sağlıklı Beslenme” isimli bir program düzenledi.

Programı; GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Ali Kaygısız, TÜGVA Eskişehir İl Temsilcisi Fatih Sert ve Proje Sorumsu Ahmet Yaşar sundu. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları, Kültür Sanat ve Hizmet Binasında yoğun bir katılımla gerçekleşen programda ilk konuşmayı TÜGVA hakkında kısaca bilgi veren İl Temsilcisi Fatih Sert yaptı. Sert, “Boğazından helal lokma geçmeyen kimselerin Türkiye Gençlik Vakfının yüksek ideallerini anlayamayacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye’de gıdalar üzerinde rant için ne tür oyunlar döndüğünü uzun uzun örneklerle anlatan GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Ali Kaygısız ise, TÜGVA’nın duyarlılığından memnuniyetni belirterek, bu tür konferans ve seminerlerin daha fazla yapılarak, insanlara helal lokmanın öneminin iletilmesi gerektiğini söyledi ve teşekkür etti.

Helal gıda sertifikalandırma projesi, helal gıda eğitimi ve okul kantinlerinde helal gıda bulundurulabilirlik projeleri hakkında ise Eskişehir TÜGVA ile GİMDES arasında ortak takvim belirlendi. TÜGVA proje sorumlusu Ahmet Yaşar, Eskişehir’in helal gıda şehri olacağını söyleyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

tugvaali

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

2019 Reklam Sponsor

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler