GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

DİKKAT! HELAL LOGO SAHTEKÂRLARI SİZİ ALDATMASIN.

Sahtekârlar Ramazan ayında bile Allah’tan ve kuldan utanmıyorlar

“Allah’a karşı verdikleri sözü ve yeminlerini az bir bedelle değiştirenler varya, işte bunların ahirette bir payı yoktur. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onlara bakmayacak ve onları temize çıkarmayacaktır. Onlar için acı bir azap vardır.” (Âli İMRÂN 77)

“Allah’ın indirdiği kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler var ya; işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah, onlarla ne konuşacak, ne de onları temizleyecektir. Onlar için elem dolu bir azap vardır.”(BAKARA 174)

Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.”[Müslim, Îmân 164, Fiten 16] …

Sahte helal logo kullanan firmaların takibine avukatlarımız yetişemez oldular. Her geçen gün takibatımız sonucu eskisi vazgeçiyor, bu sefer yenileri devreye giriyor. Sahtekârlar, Ramazanda da boş durmuyorlar! Bu konuda GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER şu açıklamayı yaptı:

Üç kuruşluk dünya menfaatı uğruna , ebedi hayatlarını heba edenler, utanma perdeleri yırtılmış insanlar HELAL gibi kutsal bir kavramı istismar etmekte, sahtekarlık yöntemlerine tevessül etmektedirler. Bugün dünya üzerinde yüzlerce helal gıda sertifikası veren kurum oluştu. Bunların büyük bir çoğunluğu, yüz yıldır gayrimüslimlerin istasmarı yetmiyormuş gibi sahte Helal Sertifikalama ile sahte Helal Logolar ile müslüman kardeşlerini kandırmaya ve istismar etmeye çalışıyorlar. Diğer yanda ise üretici ve satıcı etiketli kişi ve firmalar da hiçbir hak hukuk tanımadan GİMDESîn Helal Logosunu ürünlerinin üzerine, satış mağazalarının tabelasına, arabasının kaportasına, reklam afiş ve broşürlerine koyuyorlar, hatta tv reklamlarına koyuyorlar.

Biz bunları deşifre etmeye yetişemiyoruz. Ancak Müslüman kardeşlerimizin ferasetine güveniyoruz. Bu çirkinlikleri de ferasetleri ile defedeceklerine inanıyoruz. Bu yazımızda yayınlayacağımız bu sahte markalarını altta bildiriyoruz.

Hat Döner Yalova, Yazıcı beyaz Peynir, Ayca Beyaz Peynir, Saitoğulları Kebab (Fatih ve Beylikdüzü), Debace Döner Isparta, Has Kebab Isparta,Taşyumruk Kasap İstanbul Avrupa Yakası, Kale ET Afyon, Ustasından Hindi Döner Antalya,Akdeniz Yoğurt Antalya, Helal & Halal Başakşehirde Helal Ürünler Marketi Mevzubahis Çiğköfte (Merkez İstanbul), Künenfes Künefeci Ankara, Mapella Çokokrem Diyarbakır Öz Salça Elazığ, Sütma Peynir Kayseri, Meşhur Adıyaman Çiğ Köftecisi Kütahya Şb-(Merkez İstanbul) adiyla faailyet gösteriyorlar,

Kır Bal- Balyolu 365TV bal reklamı, Erya TV Alida Bal Reklamı, Chinko Tv Bal Reklamı,

GİMDES’İN KONTROLUNDA OLMAYAN SİTELER:

https://helalsitesi.com/

http://www.onlinehelal.com/

http://www.istehelalinden.com/

Yoruma kapalı.