GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

32. HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA VE DENETİM PROSEDÜRLERİ EĞİTİMİ TAMAMLANDI!

Bu yılın ilk programı olan 32. Helal ve Tayyib Sertifikalama ve Denetim Prosedürleri Eğitimi 21-25 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitim programında katılımcılarımızın farklı vasıf ve mesleklerden olması hasebiyle, eğitim programının gayesi olan Helal ve Tayyib lokmanın tüm insanlara ulaşması noktasında müspet bir netice almış olduk elhamdülillah.

Katılımcıların meslekleri ve zanaatları, örnek olması amacıyla kısaca şöyledir:

Gıda Mühendisi, Kalite Mühendisi, İlahiyatçı, Ev Hanımı, Finans ve Ekonomi Uzmanı, Eczacı, Ziraat Mühendisi, Biyomühendis, Sınıf Öğretmeni, Veteriner Hekim, Avukat, Esnaflarımızdan oluşan kişiler eğitimim programımıza katılım sağladılar.

Eğitim konuşmacıları ve konuları aşağıda belirtilmiştir:

GİMDES TEKNİK BİLİM KURULU BAŞKANI Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER GİMDES’in tarihi süreçleri hakkında genel bir konuşma yaparak açılış konuşmasını gerçekleştirdiler. GİMDES TEKNİK BİLİM KURULU ÜYELERİ; Ali Rıza Kurum , Halim AYDIN, A.Hayreddin İŞBİLİR , Timuçin GÜNESEN , Yusuf HALLAÇOĞLU, Mehmet BAYAR ve Abdülhamit AKSEL eğitim programında teknik konulardan ve helal sistemdeki durumları hakkında eğitim verdiler. Ayrıca GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Mustafa MERAL Hocaefendi ise İslam fıkhına göre katkı maddeleri domuzdan veya başka bir kaynaktan elde edilmesinin hükmü, temel İslami kavramlar ve İslami kesim usulleri hakkında eğitimler gerçekleştirildi.

Eğitim ve sınav sonrası katılımcılarımıza yapılan “Eğitim Genel Değerlendirme Testi” sonucu katılımcılarımız eğitimi 5 üzerinden 4,68’lik bir değerlendirmede bulunarak GİMDES’in eğitiminden memnuniyetlerini bildirdiler.

GİMDES Helal ve Tayyip sertifikalama ve Denetim prosedürleri eğitim programına katılan tüm katılımcılarımıza GİMDES ailesi olarak teşekkür ederiz. Cenab-ı Hak Tek Ses Tek Yürek sloganımızla halka ve hakka hizmet noktasında gayretlerimizi ve hizmetlerimizi kaim ve daim eylesin.

Comments are closed.