GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

15. ULUSLAR ARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI (ONLİNE) BAŞARILI OLARAK TAMAMLANDI

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

“Biz mutlaka sizi biraz korku, biraz açlık yahut mala, cana veya mahsullere gelecek noksanlıkla imtihan ederiz. Sen sabredenleri müjdele!” (Bakara, 155)

Her geçen gün artan talebe bağlı olarak Helal ve Tayyib ürünler pazarı artmakta ve klasik üretim metodlarının İslami gerekliliklerin karşılanması noktasında yetersiz kalması Müslümanların çözmesi gereken yeni konuları da gündeme getirmektedir. İçinde bulunduğumuz bu kabuslu yıllar da gösteriyor ki bu fiziki sınırların kalktığı yeni dünya düzeninde süreçler daha dinamik ve değişimler daha hızlı olmaktadır.

15. Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Konferansına Endonezya’dan, Malezya’dan, Amerika’dan, Filipinler’den, İngiltere’den, Güney Afrika’dan, Cezayir’den, ve Türkiye’den konularında uzman konuşmacılar 10-11 KASIM 2023 günlerinde, aşağıdaki konularda tebliğlerini sundular. Konferansımız bütün dünyadan binlerce kişi tarafından online olarak izlendi.

1. Küresel Helal olmada Helal ve Tayyib şartlarının önemi ve Helal sertifikalama kuruluşlarının müşterek bir standartta buluşma imkânları.

2. Kozmetikte Helal olma şartlarının önemi

3.Margarin türü yapay yağlar, yapay etler Helal ve Sağlıklı olma şartlarını ne derece karşılamaktadır?

4.GDO’lu gıdaların helal olabilirliği

5.Modern Tıb ve Geleneksel Tedavi

6.Helal Turizmin Ekonomiye ve Sosyal yapıya sağlayacağı faydalar

7.Gıda ve İhtiyaç Maddelerinde Tağşiş Durumları ve Fıkhi Hükümler,

Kuruluş gayemiz olan, önemi bu gün daha net bir şekilde anlaşılan, lokmamızı helalleştirme çalışmalarımızı 18 yıldır aralıksız devam ettirimekteyiz.

16 yıldır gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Helal Gıda Konferansımızı bu yıl da Rabbizin lutfu ile, online olarak devam ettirdik ve tamamladık .

Comments are closed.