GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

KİMSESİZLERE,YETİMLERERA ULAŞMA VAKTİDİR-RAMAZAN BEREKETTİR

GİMDES Yönetim Kurulu Üyesi Halim GİRGİN

Elhamdulillah, bir Ramazan’da daha GİMDES olarak kardeşlerimizin yanında bulunduk. İftarlar düzenledik ve erzakla zekat dağıtımında bulunduk. Buradaki muhtaç, yetim, kimsesiz ve engelli kardeşlerimizi hep beraber sevindirdik. Rabbimiz de sizleri sevindirsin.

Buradaki ihtiyaçlar aynı. Değişmedi. Bizler gönderirsek, onlar bu ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Maalesef, iş olanakları yok.

Bizlerin orada olmasından mutlu oluyorlar ve seviniyorlar. Fakat, acılar devam ediyor. Buradaki sorunlar, kısa sürede çözülecek gibi de görünmüyor. Buralara yardımları unutmayalım. Buralara yardım gelmez ve kesilirse buradaki insanlar çok sıkıntı çekerler. Bu sıkıntılar, gelecekte ve ahirette bize de yansıyabilir.

İnsanlar yavaş yavaş briket evlere geçtikçe daha mutlu oluyorlar ve daha düzenli bir yaşama sahip oluyorlar. Ama bu süreçten sonra insanlara eğitim çalışması ve psikolojik danışmanlık gibi daha kalıcı yöntemlere geçilmesi gerekiyor. Üretim yapılması gerekiyor. Buradaki insanlar işsiz. Üretime yönelik çalışmalara ağırlık verilmesi elzemdir.

Suriye’deki halkın demir ve taş işçiliği güzel durumdadır. Burada, bu alanlarda iyi ustalar bulunmaktadır. Bu kişiler değerlendirilmelidir.

Gençlerin din ve ahlak eğitimini biz vermezsek, bu kardeşlerimize başkaları eğitim verirler. Buranın geleceği yok olur. Suriye’nin geleceği bu gençlerde ve bu yetimlerde. Bu yetimlere çok güzel eğitimler verip hizmetlerde bulunmamız gerekmektedir.

Allah yâr ve yardımcımız olsun.

Yoruma kapalı.