GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

“YURTDIŞINDAN ALINAN VE GIDALARIMIZDA KULLANILAN KATKI MADDELERİ RİSK TAŞIYOR!”

“YURTDIŞINDAN ALINAN VE GIDALARIMIZDA KULLANILAN KATKI MADDELERİ RİSK TAŞIYOR!”

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat fakültesi Rehber Gençler topluluğu “Helal Gıda, Temiz toplum” konulu Konferans Düzenledi;

Programa İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan ile Hayrat Vakfı Yönetim kurulu başkanı Feridun Işıklı, öğretim görevlileri ve öğrenciler iştirak etti.

GİMDES Başdenetçisi Timuçin Günesen’in konuşmacı olarak katıldığı konferansta Müslümanların beslenme ve temizlik konusunda karşı karşıya oldukları sıkıntılar ve çözüm yollarından bahsedildi. Özellikle ülkemizde üretilmeyip yurtdışından alınan ve gıdalarımızda kullanılan hammadde ve katkı maddelerinde olması mümkün olan risklerden bahsedilerek konuyla ilgili üretilen ürünlerden ve bu katkıların risklerinden örnekler verildi. Konuyla ilgili yapılması gerekenler hususunda özellikle ilgili kurumlara mailler atılarak konunun kamu nezdinde gündemde tutulması istendi.

Program sonunda konuyla ilgili merak edilen sorulara cevaplar verilerek katılımcılara ve programı organize edenlere teşekkür edilerek program sonlandırıldı.

Yoruma kapalı.