define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true);  YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !.. - GİMDES - Helal Gıda ve Helal Sertifikalama

GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !..

YERYÜZÜNDE EN BÜYÜK ÇİRKİNLİK HELALDE SAHTEKÂRLIK YAPMAK !.. 

Ramazanda dahi devam edebilen, Sahte Helal Logo Kullanımı Nereye Kadar!..

Sahte Helal Logo kullanan Firmalar: TAŞKINLAR UN, DENAR HALVA, TARİHİ SARIYER BÖREKÇİSİ KASTAMONU, ÖZ SALÇA, EREN MANTI(MANTICI BABA), TATLISES LAHMACUN KEBAP RİZE, KARMANDO DONDURMA, COŞKUN YUMURTA, MEŞHUR HATAY DÖNER YALOVA, KIRATLILAR GIDA, TARİHİ BEDESTEN TOST HANE UŞAK, ANADOLU H. İÇECEK VE GIDA SAN. SAN. TİC. A.Ş. , ALİ BABA DÖNER BURGER PATSO – FATİH

Kimsenin orta yerlerde bulunmadığı bir dönemde, GİMDES kuruluş tarihi olan 2005 yılından itibaren Helal ve Tayyib üretim konusunda Müslüman Ümmete hizmet etme vecibelerini yerine getirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir. Bu hizmetler sürdürülürken Ümmete karşı çok açık, çok şeffaf ve takva çizgisini muhafaza eden bir kurum olmaya dikkat ederek, GİMDES Helal ve Tayyib Standardından taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz.

Yaşadığımız zaman diliminde karşılaştığımız olaylar, ‘’ Helal, Haram, Helal Üretim, Helal Ürün’’ kavramlarının yeryüzünde değiştirilemeyeceği, üzerinde oynanamayacağı, kimsenin tekeline alamayacağı, sahtesini yapamayacağı gerçeğini bizlere hatırlatmaktadır.

Halbuki kendinden menkul uygulamalar baştan aşağıya yanlıştır, usulsüzdür, yasal değildir. Bu ifadeler ancak, kendisini ilgilendirdiği cihetle toplumun güvendiği bağımsız ve sırf bu konularda güvenilir uzmanların bulunduğu bir kurumun usulüne uygun yapacağı denetim çalışmalarından sonra vereceği belge ile geçerlilik kazanabilir. Aynı firmalar ürünlerinin etiketlerine, uluslararası yetkili kurumlardan belge almadan acaba ISO 9000 veya HAACP veya KOSHER veya VEGAN şartlarına uygundur diye bir açıklama notu koyabilir mi? Hayır asla koyamazlar.

Evet yakın zamanda bu kaos ortamına yeni malzemeler eklenerek devam etmektedir. GİMDES olarak Helal ve Tayyib ürün Sertifikalandırma hizmetine başladığımız tarihten itibaren bu olaylar ve düşünceler ile mücadele etmekteyiz.

Artık eskiye göre daha bilinçli ve şuurlu tüketici kitlelerin olduğunu görmezden gelerek, bazı şahıs ve firmalar, utanmadan “sahte Helal Logo’’ kullanımına yönelmektedirler. Halbuki, bütün Türkiye Sathına yayılmış binlerce gönüllü ordusu kardeşlerimiz çarşıda pazarda gördükleri Helal logolu ürünü sahte olduğunu tespit edince üşenmeden fotoğrafını çekip merkezimize göndererek bize destek olmakta. Teknoloji imkânları kullanılarak son model cep telefonlarına yüklenen Helal uygulama da, bu sahtekârların foyasını ortaya çıkartmaya birebir yetmektedir. GİMDES Merkezimiz de bu sahtekârları belgeleri ile birlikte Hukuk büromuza hukuki işlemleri başlatmaları için ulaştırıyor.

Yoruma kapalı.