GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

ULUSLARARASI 4.HELAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER FUARININ ARDINDAN..

_DSC0020
Uluslararası fuar ve konferans  çalışmaları ile ‘TEK SES TEK YÜREK” birliğini hedefleyen GİMDES,  bugün Türkiye’de uluslararası platformda helal gıda konusunda söz sahibi olacak bir noktaya gelmiştir.

GİMDES’in desteği ile gerçekleştirilen CNR eşliğindeki 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı mehter marşları ile açıldı. Uluslararası alanda organize edilen fuara GİMDES helal sertifikalı firmaların yanı sıra  dünyanın çeşitli ülkelerinden firmalar katıldı. 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı açılışında Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Malezya’dan Bakan Hajı Abdul Malik Kassım , Endonezya büyükelçisi  Nahari Agustini, GİMDES  Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer, GİMDES  Başkan Yardımcısı  Halim Aydın,GİMDES Yönetim Kurulu üyeleri,Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri bulundular.
_DSC0045

GİMDES  Başkanının  fuar açılışında önemle üzerinde durduğu husus helal fuarın hedefini belirtmekteydi.’’Uzun, ince bir yolda ilerlediklerini ve bugün bütün Türkiye’de ve dünyada helal sertifikalama sektörünün ayrı bir ivme kazandığını belirten Büyüközer, “Ben isterdim ki bunun bayraktarlığını Türkiye yapsın ama yapamadı. Malezya bu işin bayraktarlığını yaptı.

_DSC0070

Fuar açılışında  Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, helal fuarın İslam alemi için çok önemli  olduğunu belirterek, kendisinin de yurtdışı seyahatlerinde helal sertifikalı ürün bulma konusundaki sıkıntısından bahsetti. Yeni dönemde yapılan helal sertifikalandırma çalışmaları ile dünyada da ülkemizde de helal ürün sıkıntısının artık geride kaldığını, GİMDES’in Hüseyin Kâmi Büyüközer önderliğinde Türkiye’de büyük ölçüde bu sıkıntının önüne geçilmesinde ön ayak olduğunu ve bu konuda bir ömür vakfettiğini belirtti.Ayrıca “TAYYİB” kelimesinin Sayın Başbakanımız Recep Tayyib Erdoğan beyle bağdaştırılmaya çalışılmasının tamamen yanlış olduğunu ve “TAYYİB’İN” “KURAN-I KERİM’DE” bir çok ayette geçtiğini ,Arapça bir kelime olduğunu mana olarakta sağlıklı ve temiz anlamına geldiğini belirtti.Sayın Başbakanımız  içinde ne mutlu ona ki TAYYİB ismine sahip dedi.

GİMDES’in desteği ile gerçekleştirilen CNR eşliğindeki HELAL EXPO Fuarına yurt içi ve yurt dışı firmaların pazarlamacı guruplarının da yoğun katılımı gercekleşti.

Helal ve Tayyib ürünlerin bir arada  bulunduğu, Halal Dunya Marketlerinin de standının  olduğu helal fuar 8 Eylül (Pazar) günü sona erdi.

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler