GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ YER YER COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI…

TÜRKİYE’DE VE DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜ YER YER COŞKULU ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.…

“Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Enfâl Suresi, 69)

“Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara Suresi, 272)

“İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah’tan korkun; çünkü Allah’ın cezası çetindir ” (Maide Suresi, 2) 

Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da dünyadaki çeşitli etkinliklerle kutladık…

En anlamlı kutlama Amerika’da WHC üyesi olan Helal sertifikalama kurumumuz ABD Helal Ticaret Odası ISWA Helal Sertifika kurumu’nun Afrika, Asya kökenli kardeşlerimize verdiği iftar.

Ankara’da Yabancı ülkelerden gelen gençlere hizmet eden Asma köprü Derneği, TOÇ Bir-Sen ve Ankara HDM marketlerinin desteği ile 17 Ramazan Dunya Helal Gününde, bir iftar gerçekleştirdi

GİMDES’in önderliğini yaptığı Yetim ailelere iftar ve kumanya etkinliklerimiz GİMDES’de görevli Halim GİRGİN kardeşimizin nezaretinde Suriye’de ve Kilis’te gerçekleştirildi.

GİMDES ve GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri işbirliği ile İstanbul’da 5. Helal Yaşamda Gençlik Konferansı ve sonrasında da iftar programımız gerçekleştirildi.

Daha önceki haberimizde de Halal Dunya Marketlerimizin bulundukları mahallerde kutlama programı organize ettiler.

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler