GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

TAM BİR TESLİMİYET: DOĞUM MUCİZESİ

TAM BİR TESLİMİYET: DOĞUM MUCİZESİ

“Gerçek şu ki biz insanı çamurdan alınmış bir özden yaratıyoruz; Sonra onu sağlam bir korunakta nutfe haline getiriyoruz. Ardından nutfeyi alakaya çeviriyor, alakayı şekilsiz et yapıyor, bu etten kemikler yaratıyor, daha sonra da kemiklere adale giydiriyoruz; nihayet onu bambaşka bir yaratık halinde inşa ediyoruz. Yapıp yaratanların en güzeli olan Allah çok yücedir.”(Mu’minûn.12-14)

2018 yılının Anadolu yakasındaki ilk istişare ve eğitim toplantısı geçtiğimiz haftasonu FİKSAD’da gerçekleştirildi.

GİMDES Hanımlar kurulu on yılı aşkın süredir hanımlara yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir. Bu kapsamda her ay Helal Yaşam Konferansları düzenlemektedir. Anadolu yakasındaki ocak ayı seminerinde alanında uzman doğum destekçisi (Doula) Esra BOZKURT “DOĞAL DOĞUM NEDİR?” konusunu dinleyicilerle paylaştı. Esra Hanım özetle; “Doğum mucizevi bir olaydır. Doğum ortamı Kur’an ve duaların okunduğu, kaostan uzak, loş, anne ve bebeğin manevi sıhhatini destekler nitelikte olmalıdır. Mahremiyete saygı duyulmalıdır. Müslüman anne adayları bu mucizevi olayda Allah (c.c.)’a tam olarak teslim olmalı, tevekkül etmelidir. Helal yaşam İlahi bir emirdir. Yeni, temiz bir neslin yetişmesine vesile olmak için Helal beslenmeye dikkat etmek gerektir.” açıklamalarında bulundu. Eğitimin ardından %100 GİMDES Helal Sertifikalı ikramlar eşliğinde katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Aynı gün GİMDES Gönüllüleri ve Hanımlar Kurulu tarafından 2018 yılı faaliyet planı hazırlandı, yeni hedefler belirlendi.

Helal Yaşam Seminerleri ve İstişare toplantıları her ayın son cumartesi günü İstanbul Anadolu yakasında FİKSAD binasında gerçekleştirilmektedir. GİMDES sosyal medya hesaplarını takip ederek bize dahil olabilirsiniz.

Yoruma kapalı.