GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

MÜBAREK ÜÇ AYLAR VE REGAİP GECEMİZ MÜBAREK OLSUN!

Af ve mağfiret vesilesi olan Üç Aylar ile, perşebe gecesi idrak edeceğimiz bereketlerle dopdolu mübarek Regâib gecemizin sizlere, bizlere, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa rahmet ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah (c.c.)’tan niyaz ederiz.

Günlük hayatımızın hay huyu içinde farkında olmadan hayatın temel değerleri konusunda doğru hedeflerden kayıp gidiyoruz. İçinden geçtiğimiz şu netameli vedertlerle dolu zaman diliminde çoğu defa bize dayatılan sahte ve yapay gündemlerin bombardımanı altında adeta kendimizi kaybediyoruz. Sözünü ettiğimiz bu yapay gündemler, çoğu zaman bize dünyaya asıl geliş gayemizi unutturuyor. Halbuki bizler, bizi asıl gayemizden uzaklaştıracak bu türlü gündemlere karşı sürekli duyarlı veteyakkuz halinde olmalıyız ve bunların yol bulup ruhlarımızı kendi ağlarına almasına fırsat vermemeliyiz. İşte böyle sıkıntılı bir anda Allah, önümüze bugünlerde, adeta aniden altın bir fırsat koyuyor; Üç aylar! Esasen buna sahici ve ilahî gündem de diyebiliriz. Zira Cenab-ı Hak, bu aylarda af ve mağfiretini, nimetlerini sağanak sağanak yağdırıyor.

Üç ayların başlangıcı olan, Regaib Gecesi, Müslümanlarca mağfiret ve kurtuluş gecesi sayılır. Mü’minler bu gecede ibadet ve taatle meşgul olarak bir yıllık amellerinin muhasebesini yaparlar. Mükemmel bir insan, olgun bir Müslüman vasfı kazanmak için gelecek günlerine ve dünya işlerine daha düzenli bir istikamet vermek imkânını bulurlar. Bizler de bu fırsatı değerlendirerek yüzyıl öncesinde sinsi bir şekilde elimizden koparttıkları Helal ve Tayyib hayat sistemimizi tekrar ihya edebilecek bir çalışma sürecini başlatabilmeliyiz. Evimizde, büromuzda, iş yerlerimizde, STK’larımızda Helal ve tayyib Lokma yı hakim duruma getirecek adımlarımızı atabilmeliyiz.

Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber (s.a.v.) Efendimiz özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden çok farklı bir şekilde ihya ederdi. Bizler de O’nun yolunda O’nun ümmeti olduğumuz inancı ile O’nun yaptığı dua ile dua edelim;

“Allah’ım! Bize Receb’i ve Şaban’ı mübarek kıl ve bizi Ramazan’a kavuştur!” Bizler Sevgiyi Kardeşliği Dostluğu paylaşmak istiyoruz. Bizi Helal ve Tayyib bir hayat nizamı içinde yaşamaya muvaffak eyle. Bizi bu isteğimize kavuştur. Allah yar ve yardıncımız olsun

Yoruma kapalı.