Helal ve Tayyib Expo-Fest

Helal ve Tayyib ExpoFest

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

MEMUR-SEN 4.DÖNEM TOPLU SÖZLEŞME TEKLİFLERİNDE HELAL GIDA SERTİFİKALI ÜRÜN TEKLİFİNDE BULUNDU 

Kamu Görevlilerine Verilen Yemeklerin Helal Gıda Sertifikalı Olmasını İstiyoruz

Helal Lokmanın Müslümanın olmazsa olmazı, imani bir meselesi olduğu her geçen gün daha çok anlaşılmaya başlandı. Birçok belediyeler, kamu kuruluşları ve özel sektör çalışanlarına helal sertifikalı yemekler yedirme gayreti ile ihale yönetmeliklerinde değişiklikler yapmaya çalışyorlar. Son olarak Ülkemizde en büyük memur sendikası olan Memur-Sen değişiklik isteklerini ilgili makamlara toplu sözleşme şartlarını duyurmuştur. Bu konu ile ilgi haberimiz şöyle:

Memur-Sen, hac izni, öğle yemeklerinde helal gıda ve kıyafette serbestlik talep etti

Memur-SEN kamu kurum ve kuruluşlarının yemek hizmetlerinde helal gıda sertifikası bulunan ürünler kullanılsın, yemeklerde kullanılan malzemeler helal gıda sertifikalı ürünlerden seçilsin. Başlığı ile bir teklifte bulundu.

Memur-Sen memurlara verilen öğle yemeklerinde ‘helal gıda sertifikası’ şartı uygulanması ve helal gıda sertifikası olmayan şirketlerin kamuya yemek hizmeti vermesinin önlenmesi talebinde bulundu.

GİMDES’in seneler önce yaptığı çağrısının yavaş yavaş gerçekleşmeye başlamasından sevinçliyiz. Öncülük yapan kurumlarımıza teşekkür ediyoruz.

Yoruma kapalı.