GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

MALEZYA’DAN MATRADE KURUMU GİMDES’İ ZİYARET ETTİ!

Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Ulusal Ticaret Tanıtım Ajansı MATRADE İstanbul yeni Direktörü Sn. Zahiruddin BASIRAN, Yardımcı Direktörü Sn. Nur Syazana ABD RAHMAN ve MATRADE Pazar Müdürü Sn. Eyüp ULUSOY, GİMDES’i ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında GİMDES’in faaliyetleri hakkında brifing verildi. Bilhassa sertifikalamada uygulanan teknikler, sertifikalama mantığı ve sertifikalamada mezheplerin farklı görüşlerinin etikete yansıtılma uygulaması üzerinde verilen detaylı bilgiler merakla takip edildi.

Görüşmelerde GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer, Müslümanların temel hakkı olan helal ve tayyib gıda konusunda yapılacak sertifikalamalarda ve fuar çalışmalarında helale zarar verecek ve Müslümanların kafasını karıştıracak uygulamalara son derece dikkat edilmesi gerektiği üzerinde görüşlerini ifade etti.

Matrade Direktörü Sn. Basiran, bu sene Eylül ayında Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenecek uluslararası fuarda hem GİMDES’in hem de GİMDES çatısı altında bulunan firmaların katılımlarından memnuniyet duyacaklarını belirtirken, bu katılımların Türkiye – Malezya arasındaki helal ve tayyip alanındaki ticari işbirliğine sağlayacağı kazanımların önemine dikkat çekti.

Görüşme sonucunda B2B satın alma sempozyumuna ve uluslararası fuara katılımın sağlanması için gerekli olan adımların atılması doğrultusunda ve ayrıca Halal Dunya Marketleri konseptinin her iki ülke tarafından uygulanması gerektiği hususunda mutabık kalındı.

Comments are closed.