Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Kore Enstitüsü Helal Endüstrisi Genel Müdürü GİMDES’i ziyaret etti.

Kore Enstitüsü Helal Endüstrisi bölümü Genel Müdürü Dr. James NOH,dr-nohx GİMDES’i ziyaret etti. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin BÜYÜKÖZER ile görüşen Dr. NOH, GIMDES’in Türkiye’de başlattığı Helal sertifikalama çalışmalarının Güney Koreli firmalar tarafındanda ilgi ile takip edildiğini belirtti.

2016 yılı Ağustos ayında Güney Kore’de ilk defa düzenlenen Helal konferansında GİMDES Başkanı Dr. BÜYÜKÖZER de katılmış ve bir konuşma yapmıştı. Bu konuşmasında dünyada Helal sertifikalı ürünlerin potansiyelinin tüm üreticiler tarafından anlaşılması ile birlikte, Helal sertifikalı üretimlerin daha fazla olacağı kaçınılmaz olduğu, ancak bu üretimlerin kontrollerini yapan Helal sertifikalama kurumlarının bağımsız, üyelerinin ve çalışanlarının Müslüman olması, müslümanların maslahatını düşünen, kar amacı gütmeyen kurumlar olmasının gereksinimi üzerinde durduğunu, bu görüşmemizde de bir kez daha ifade etmek istediğini belirtti.

Dr. BÜYÜKÖZER, Türkiye ile Güney Kore’nin önemli tarihi geçmişe sahip olan, kardeş iki ülke olduğunu, Türkiye’nin ilk Helal sertifikalama kurumu olarak GİMDES’in, Helal sertifikalı üretimlerin yaygınlaşması için Güney Kore’de de üzerine düşen bir görev olursa elinden geleni memnuniyetle yapacağını ifade etti.

GİMDES’in yaptığı faaliyetleri incelediklerini belirten Dr. Noh, özellikle Halal Dunya marketi projesinin kendileri için çok önemli bir örnek teşkil ettiğini, GİMDES’in yaptığı çaba ve faaliyetlerin takdire şayan olduğunu ifade etti.

Yoruma kapalı.