Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

Hindistan’dan Jamiat Ulama-i-Hind Halal Trust Kurumu GİMDES’i Ziyaret Etti.

Hindistan’ın Yeni Delhi şehrinde yerleşik Jamiat Ulama-i-Hindhindux Halal Trust Kurumu Genel Müdürü Mohammad Noman Lateef ve Gıda Uzmanı Faiyaz Khan GİMDES’e ziyarette bulundu.

Heyet, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kami Büyüközer ile görüşmelerinde, GİMDES’in Türkiye’de Helal Sertifikalama alanında gösterdiği çalışmanın kendileri tarafından takdir ile karşılandığını ve GİMDES ile işbirliği yaparak deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirtti. GİMDES’in tanıdığı kurumlar arasında bulunmak için başvurularını yaptıklarını, ilgili heyetin ziyaretini en kısa zamanda beklediklerini ifade etti.

GIMDES Başkanı Dr. Büyüközer “Helal sertifikanın Müslümanın Helal yaşam sisteminin en önemli bileşeni olduğunu, GİMDES olarak tüm dünyada yalnızca Müslümanların maslahatı için faaliyet gösteren Helal sertifikalama kurumlarıyla, her zaman bilgi ve tecrübe paylaşımına hazır olduklarını ifade etti. Bu kapsamda Jamiat Ulama-i-Hind Halal Trust Kurumu ile tanınma çalışmalarının ilerletilmesi için yapılan faaliyetlerin çok önemli olduğunu belirtti.

Yoruma kapalı.