Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HER ŞERRİN ARKASINDA YERALAN ÜLKE BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ (BAE)

Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Körfez ülkelerinde yaşanan tüm krizlerin temelinde, maddi manevi İslam düşmanlarıyla birlikte olan Birleşik Arap Emirlikleridir.

En son Katar tecriti ile tekrar dünya Müslümanlarının dikkatlerine gelen Birleşik Arap Emirlikleri, Müslümanlara faydalı olan her ne varsa muhalif olarak görülmektedir.

İsrail ile Müslümanlara karşı zülümde işbirliği, Gezi olayları ve 15 Temmuz hain FETÖ darbesine maddi desteği ve en son Katar krizi, sadece ülkemiz açısından değerlendirilebilecek örneklerden bazılarıdır.

Biz yıllardır meşgul olduğumuz Helal Sertifikalama çalışmalarımız sebebi ile yıllar önce bu devletin hainliklerini yakından izliyoruz.Helal Sertifkalamayı birçok ülkelerdeki Müslümanlar olarak korumamız gereken en önemli ve en son kalelerinizden biri olarak görmekteyiz. Ancak bu kaleye de Gayri Müslimlerin girmesini isteyen, teşvik eden ve uygulayan bir zihniyet ve kurum var. Arkasında kim mi var dersiniz? Maalesef Birleşik Arap Emirlikleri.

Çeşitli platformlarda, Helal Sertifikalama alanında da Gayri Müslimlerin sertifikalama çalışması yapabileceğini, pek çok defa dile getirmişlerdir. Bu durumun nedenini kendilerine sorduğumuzda, efendilerimiz öyle uygun görmüşler, bizim yapacak hiç birşeyimiz yok diye cevap vermektedirler.

Aynı şekilde akreditasyon adı altında Helal Sertifikalama alanında İslam Ümmetini bölme görevi, anlaşılan ağababaları tarafından yine kendilerine yüklenmektedir. ESMA kurumunun Birleşik Arap Emirliklerine ürün gönderecek firmaların sertifikalandırılmasında, sertifikalama kurumlarına verilecek akreditasyon için 40-50 bin euroyu bulan talepleri olmaktadır. Bu meblağı, GİMDES gibi bağımsız, devlet desteği olmayan ve kâr amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu olarak faaliyette bulunan samimi sertifikalama kurumlarının karşılaması mümkün değildir. Bu durum bu şekliyle, kendilerine bildirilmiş olmasına rağmen bir sonuç alınamamıştır.

İşin daha da vahim tarafı, Helal sertifikalama kurumlarının akreditasyon faaliyetlerinin denetim ziyaretleri için gönderilen ekipte maalesef gayri Müslim denetçileri “profesyonel ve tecrübeli !” olmalarını gerekçe göstererek gönderdikleri Avrupa’daki sertifikalama kurumu partnerlerimizden üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

İslam karşıtı eylemlerde düşmandan daha aktif bir şekilde çalışan böyle bir zihniyetten farklı uygulama beklemek zaten abesle iştigal etmektir.

GİMDES, Helal sertifkalama alanında tefrika çıkarmayı amaçlayan bu tür tüm uygulamalarla mücadele edeceğini bir kez daha tüm dünyaya ilan etmektedir.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Yoruma kapalı.