Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL VE TAYYİB SAĞLIK GRUBU GİMDES’i ZİYARET ETTİ

Helal ve Tayyib Sağlık Grubu temsilcisi Muhammed Emin Yurtçu100_6006 ve Sevgi Köksal GİMDES’i ziyaret ederek Helal Sağlık ve Helal İlaç konularında bilgi aldı.

Muhammed Emin Yurtçu, helal ve tayyib gıdanın önemli olduğu kadar helal ve tayyib sağlık çalışmalarının da önemli olduğunu,yıllardır Müslüman tüketicilerin bilinçsizliği, Müslüman alimlerin zaruret kavramına sığınması, Müslüman bilim adamlarının helal alternatifler üzerinde çalışmamaları sonucunda bugünkü durumun oluştuğunu belirtti. Bundan sonra Tıp ve Eczacılık öğrencileri ve akademisyenleri başta olmak üzere bu kötü gidişe çözüm bulmak için GİMDES ile iş birliği içerisinde olacakları konusunda bilgi verdi.

GİMDES Başkanı Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer,konuya sahip çıkılmasının öneminden bahsederek hastalıklardan kurtulmak için kullandığımız ilaç, şurup, kremlerin içeriklerinin birçoğu Müslümanlar için haram kılınan maddelerden meydana gelebilmektedir. Sağlık sektöründe eğitim görmüş Müslüman doktor ve eczacılarımız başta olmak üzere bilim adamlarının konuya acilen sahip çıkmalarının önemli olduğu üzerinde durdu.

Yoruma kapalı.