GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HELAL SERTİFİKALI ÜRÜNLERE OLAN İLGİ VE BU ÜRÜNLERLE BESLENMEYE OLAN HASSASİYET.

Dr. H.K.BÜYÜKÖZER

Bugün sadece Türkiye’de değil tüm dünyada sağlıklı beslenmeye yönelik bir çok çalışma yapılmaktadır. Günümüz trendinde sağlıklı yaşama ve sağlıklı beslenme hayatın merkezine oturtulmuş durumdadır. Helal Gıda ve Helal Beslenme aslında sadece Müslümanlara yönelik olduğu düşünülmüş olsa da tüm dünya artık sağlıklı ve güvenilir gıdalara ulaşma adına Helal Sertifikalı ürün arayışındadır. Toplumun bu arayışı Helal pazarındaki açığı tespit eden girişimciler için Helal Belgelendirme Kurumlarını fark etmelerine neden olmuştur. Bu maksat için geçmiş yıllarda görüşmeler yapmak üzere gittiğim Amerikada büyük bir market zincirinin bir şubesinin yetkilileri ile görüşürken market alanine kılık kıyafetlerine bakarak dindar olduğu belli olan küçük bir yahudi gurubu girdi.

Market reyonlarında raflara bakarken bizim konuşmalarımıza da kulak misafiri olmuşlar. Başlarındaki reisleri yanımıza gelerek afedersiniz konuşmalarınıza kulak misafiri olduk. Siz Türkiyeden Helal gıda ürünleri mi getirteceksiniz?. Düşünüyoruz şeklindeki cevabımız üzerine. Eğer getiriseniz ilk müşteriniz biz oluruz şeklinde cevap vermişti.

Yıllar sonra %99 u Müslüman olan ülkemde ciddi gelişmeler olmasına ragmen; Devlet yöneticilerimizden tutun, üreticimize, marketçimize , tüketicimize kadar çoğunluk oyunda oynaşda bir görüntümüz var. Halbuki olmazsa olmaz farz-ı ayın vecibemiz olan helal lokma sorumluluğumuzdan tutun, sağlıklı beslenme ihtiyacımıza ve ülke ekonomisine sağlıyacağı imkânlara kadar helal ve tayyib sertifikalı ürün pazarının ne kadar önemli bir nimet olma noktasındadır diye düşünmemiz gerekmez mi?

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler