Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALALEN TAYYİBEN BİR YAŞAM İÇİN…

Günümüzde, gayrimüslimlerin kontrolünde korkunç bir hızlakitaplarx gelişen ve insanoğlunu adeta tutsak eden sanayi hareketi gıdalarımıza da el atmış, yiyecek ve içeceklerimizin şeklini ve yapısını büyük değişikliklere uğratmıştır.Gıda sanayi de maalesef,diğer sanayi kollarında olduğu gibi gayrimüslim mantalitesinin kontrolü ve hakimiyeti altındadır. Fabrika kuruluşundan imalat teknolojisine, ham maddelerine ve katkı maddelerine varıncaya kadar her şey üzerinde bu kontrol geçerli olmaktadır. Bugün İslam ülkelerinde ,margarin yağından tutun, çeşitli bisküvi, çikolata, şekerleme, coca cola, gazoz fabrikalarına varıncaya kadar hepsi, batıdan alınan formül ve teknolojilerle,ham madde ve katkılarla, hatta birçokları da ecnebi uzmanların nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Boğazından geçecek lokmanın emniyetinden sorumlu olan Müslüman bu durumda ne yapmalıdır? “Gözün görmediğine gönül katlanır” deyip önüne ne getirilirse yutmaya devam mı etmeli, yoksa her konuda olduğu gibi silkinip hiç olmazsa ne yediğini araştırıp kontrol mü etmeli? Daha da önemlisi dizginleri ve ipleri gayrimüslimlerin elinde olan bu mekanizmadan kendisini kurtarmak için bir şeyler yapmalı mı? Yoksa uykusuna devam mı etmeli?

İşte bu soruların muhatabı olan insan, özellikle Müslüman, üzerine yüklenmiş bulunan sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır. Bu yolda faydalı olacağını düşündüğümüz, “GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ” dergisine abone olmak ve Helal Gıda ile alakalı kitapları edinmek isterseniz GİMDES YAYINLARI sitesini veya çeşitli illerimizde açılmış bulunan HALAL DUNYA MARKET şubelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

HALALEN TAYYİBEN kitapçığımız öncelikle kendi nefsimi, daha sonra tüm müslüman kardeşlerimi uyarmak maksadı ile daha önce yazılmış, yayınlanmış yazılarımı toparlayan bir kitapçıktır. Okursanız okutursaniz siz de sevabına ortak olursunuz.

Cenab-ı Hâk kusurlarımızı lütfu ile bağışlasın. Hakkı hak bilip, doğru yolda yürümeyi, batılı batıl bilip, ondan kaçınmayı nasip buyursun. Her türlü haram ve şüpheli lokmadan ve işlerden cümlemizi muhafaza buyursun. Helal lokmada ve helal yaşamda kararlı ve sabit eylesin. Allah(cc) yar ve yardımcımız olsun. Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER

Yoruma kapalı.