GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALALEN TAYYİBEN BİR YAŞAM İÇİN İKİ KİTABIMIZI DAHA İSTİFADENİZE SUNUYORUZ… 

HALALEN TAYYİBEN BİR YAŞAM İÇİN İKİ KİTABIMIZI DAHA İSTİFADENİZE SUNUYORUZ… 

02/12/2018

Günümüzde, gayrimüslimlerin kontrolünde korkunç bir hızla gelişen ve insanoğlunu adeta tutsak eden sanayi hareketi gıdalarımıza da el atmış, yiyecek ve içeceklerimizin şeklini ve yapısını büyük değişikliklere uğratmıştır.Gıda sanayi de maalesef, diğer sanayi kollarında olduğu gibi gayrimüslim mentalitesinin kontrolü ve hakimiyeti altındadır. Fabrika kuruluşundan imalat teknolojisine, ham maddelerine ve katkı maddelerine varıncaya kadar her şey üzerinde bu kontrol geçerli olmaktadır. Bugün İslam ülkelerinde ,margarin yağından tutun, çeşitli bisküvi, çikolata, şekerleme, coca cola, gazoz fabrikalarına varıncaya kadar hepsi, batıdan alınan formül ve teknolojilerle, ham madde ve katkılarla, hatta birçokları da ecnebi uzmanların nezaretinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Boğazından geçecek lokmanın emniyetinden sorumlu olan Müslüman bu durumda ne yapmalıdır? “Gözün görmediğine gönül katlanır” deyip önüne ne getirilirse yutmaya devam mı etmeli, yoksa her konuda olduğu gibi silkinip hiç olmazsa ne yediğini araştırıp kontrol mü etmeli? Daha da önemlisi dizginleri ve ipleri gayrimüslimlerin elinde olan bu mekanizmadan kendisini kurtarmak için bir şeyler yapmalı mı? Yoksa uykusuna devam mı etmeli?

İşte bu soruların muhatabı olan insan, özellikle Müslüman, üzerine yüklenmiş bulunan sorumluluğunu yerine getirmek zorundadır. Bu yolda faydalı olacağını düşündüğümüz, “GİMDES HELAL YAŞAM REHBERİ” dergisine abone olmak ve Helal Gıda ile alakalı kitapları edinmek isterseniz GİMDES YAYINLARI sitesini veya çeşitli illerimizde açılmış bulunan HALAL DUNYA MARKET şubelerini ziyaret etmenizi önemle tavsiye ederiz.

Daha önce tanıtımlarını yaptığımız kitaplarımıza ek olarak bugün iki kitabımızı daha Müslüman kardeşlerimizin istifadesine sunmaktan mutluyuz. “GİMDES FIKIH RİSALESİ” VE “HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER RİSALESİ” kitaplarımız öncelikle kendi nefsimizi, daha sonra tüm Müslüman kardeşlerimizi bilgilendirmek, uyarmak maksadı ile hazırlanmıştır. Okursanız okutursanız siz de sevabına ortak olursunuz inşallah. Cenab-ı Hâk kusurlarımızı lütfu ile bağışlasın. Hakkı hak bilip, doğru yolda yürümeyi, batılı batıl bilip, ondan kaçınmayı nasip buyursun. Her türlü haram ve şüpheli lokmadan ve işlerden cümlemizi muhafaza buyursun. Helal lokmada ve Helal ve Tayyib yaşamda kararlı ve sabit eylesin. Allah (c.c.) yar ve yardımcımız olsun.

Yoruma kapalı.