GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALAL DUNYA MARKETLERİNDE KORONA VİRÜSÜNE GÜVENLİ UCUZLUK KAMPANYASI DEVAM EDİYOR.

GİMDES, Merkeze yakın Başakşehir, Bağcılar ve Zeytinburnu HDM şubelerimizi ziyaret etti.

GİMDES Başkanı H.K.BÜYÜKÖZER mesai arkadaşları ile birlikte yaptığı ziyaretlerde HDM şubesi sorumlu kardeşlerimizle hasbihalde bulundu. Alışveriş için çoluk çocuk gelen müşterilerin gayet sakin ve kalbi mutmain halinde alış verişlerini yaptıklarını müşahade ediyoruz. GİMDES’in sosyal projelerinden biri olan Halal Dunya Marketleri projesi için GİMDES Başkanı Dr.H.K.BÜYÜKÖZER şunları belirtti:

‘’Ziyaretlerimde bu gün dünyayı meşgul eden korona virus olayında bir defa daha müşahade ettim ki ; iyi ki, GİMDES, zamanında bu HDM projesini kuvveden fiile çıkarmada öncü olmuş. Her geçen gün yenileri açılan bu marketlerin helal ve sağlıklı gıda maddelerini bulmakta zorluk çeken halkımıza büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bugüne kadar 40 şube teşebbüsü gerçekleşti. İnanıyorum ki halkın talepleri doğrultusunda müteşebbis kardeşlerimiz yeni yatırımlarla Halal Dunya marketlerinin sayısını artırmaya devam edecek ve 2020 yılı sonuna kadar market sayısı inşaallah daha da artacaktır. Son zamanlarda tüketicileri bilinçlendirme konferans ve seminerleri çerçevesinde tüketicilerde gelişen helal gıda bilinci artık büyük firmaları da Helal Sertifika almaya yönlendirmeye başladığını sözlerine ekledi. Bugün 500 firma GİMDES’ten Sertifika alarak, 15 bin çeşit ürün Helal ve Tayyib sertifikalı olarak dünya piyasasına sunuluşmuştur.”

Bu marketlerde sağlığımıza ve dinimize zarar verecek hiçbir zararlı katkı maddeli ürün bulunmamaktadır. Raflarda bululunan ürünlerin içeriğinde ne olduğu bilinmeyen hayvan kökenli jelatin,sistain,domuz enzimli, domuz proteinli, ürünler bulunmaz , sağlığa zararalı sentetik tatlandırıcılı, aromalı, boyalı meşrubatlar, sakızlar,içeriği bilinmeyen yoğurtlar bulunmaz, monosodium glutomatlı, sodium nitritli, karragenanlı ürünler bulunmaz, İslami Helal kesim şartlarına uymayan et ürünleri ve GDO’lu ürünler bulunmaz

Marketin raflarını tek tek inceledik. Müslüman bir ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek çeşit çeşit ürünlerle dopdolu idi. Peynirler, yoğurtlar,ayranlar, tereyağlar;reçeller, helvalar, tavuklar, sucuk, salam, sosisler, biküviler, kurabiyeler, çikolatalar, unlar, makarnalar, yağlar, yumurtalar, bakliyat ve pirinçler, zeytinler, dondurmalar, şekerlemeler… Halal dunya Marketleri küçücük ama ne ararsanız var bu marketlerde.

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler