GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALAL DUNYA MARKETLERİMİZDEKİ SUCUKLAR TARIM BAKANLIĞINDAN TEMİZ RAPORU ALDI

HALAL DUNYA MARKETLERİMİZDEKİ SUCUKLAR TARIM BAKANLIĞINDAN TEMİZ RAPORU ALDI 

Isparta Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri geçtiğimiz Mart ayı Konrollerinde Isparta HDM Şubemizden aldığı sucuk numunelerini Bakanlığın yetkili laboratuvarında tahlil yaptırarak sonucu bir yazı ile Marketimize bildirmiştir. Neticede “Türk Gıda Kodeksine uygundur “ bildirimi yapılmıştır.

GİMDES bu ürünlerde sodyum nitrat ve nitrit, bulyon, MSG, hayvani veya soya proteini, et aroması, helal sertifikasız kılıf, boya maddesi gibi katkılar kullanılmasının tüketiciyi hem helallik hem sağlık açısından kandırmaya yönelik olduğu ve kefalet sisteminin bu durumda devam edemeyeceğinden dolayı kullanılmasına izin vermez ve analizler yaptırarak kullanılmadığını teyit eder.
Tarım ve Orman Bakanlığı Isparta Müdürlüğünün bu raporu HALAL DUNYA MARKETLERİMİZİN ne kadar güvenli olduklarını teyid etmesi bakımdan tüketici kardeşlerimize duyurmakta fayda gördük.

Et Ürünleri Sucuk, Salam, Sosis,Pastırma, Köfte, Dönerde Kritik Noktalar 

1-Öncelikle Helal Hayvanların, Helal kesim metotlarıyla kesilmiş ve güvenilir bir yerden helal sertifikalı olması gerekmektedir.
2- Emülgatör, çeşitli baharat ekstratları, aroma, galeta unu vb. katkılar mutlaka güvenilir bir yerden helal sertifikalı olmalı.
3- Kılıf olarak barsak kullanılıyorsa mutlaka eti helal olan ve islami usulle kesilmiş bir hayvanın bağırsağı olmalı. Kollajen kılıf kullanılıyor ise mutlaka güvenilir bir yerden helal sertifikalı olmalı.
4- Kanserojen koruyucular (Nitrit-nitrat tuzları, metabisülfit vb. ) kullanılmamalı.
5- Sentetik renklendirici sağlık açısından zararlı olduğu için doğal renklendirici kullanılmalı ve mutlaka Helal sertifikalı olmalıdır. Böcek kökenli olan Karmin kesinlikle kullanılmamalı.
6-Bu ürünlerde sanal lezzet verici olarak kullanılan MSG ye asla izin verilmemelidir
7- Üretimlerin yapıldığı hatlarda haram veya şüpheli olan farklı ürünler üretilmemeli.
8-Ucuzluk sağlamak için ithal hayvan proteini veya Soya proteini gibi ürünlerle tağşiş yapılmamalı ve üretim hijyen şartlarına uygun olmalıdır.
9-Kırmızı etin ve beyaz etin karışık kullanıldığı ürünleri asla kullanmayın

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Firmalarımızı görmek isterseniz TIKLAYINIZ…. GİMDES HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALI FİRMALARIMIZ

Tüm GİMDES Helal Ve Tayyib Sertifikalı Ürünleri satın almak isterseniz TIKLAYINIZ SERTİFİKALI ÜRÜNLER İÇİN HDM MARKET ŞUBELERİMİZ 

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler