GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

HALAL DUNYA MARKETLERİ TOPLANTI VE KARARLARI

04.09.2021 tarihinde GİMDES genel başkanı Hüseyin Kami Büyüközer’in başkanlığında Halal Dunya Marketleri (HDM) yöneticisi kardeşlerimizin, Online olarak, katılımı ile yapılmıştır.

Toplantıya GİMDES genel başkanı Hüseyin Kami Büyüközerin gündem değerlendirmeleri yapmak üzere konuşmalarını yaptı. Konuşmalarında HDM birliği kimlik kitine atıfda bulunarak GİMDES ile yapılan sözleşmeye marketlerin bugüne kadar şartlara uyulması hususunda gösterdikleri bağlılıkları ve sadakatlerinin bundan sonra da aynen devamının önemine,tüm marketlerimizde tabela, poşet, koli, iş elbisesi noktasında ortak hareket edilmesinin, kurumumuza kurumsallaşma adına birliğimize sağlayacağı güç ve avantajlara vurgusu tekrar hatırlatılmıştır.

Kampanyalar ile heyacanların taze tutulmasının gerekliliği ve beraberce yapacağımız reklam ve sosyal medya etkinliklerini daha başarılı olacağı vurgusunu yaparak sözlerini tamamladı.

Daha sonra katılım sağlayan market yöneticisi kardeşlerimiz, marketçilerimizin ürün satışına göre, tedarik ve stok durumuna göre, ürün almanın önemine vurgu yapıldı. Marketlerimizin diğer marketlerle fiyat ve hizmette rekabetçi konumda bulunduğu belirtilen toplantıda ayrıca tedarikte karşılaşılan zorluklar, pandemi sürecinde yaşanılan sıkıntılar dile getirildikten sonra birlik olmanın önemi vurgulandı.

Toplantıda alınan kararlar

-Online toplantıların en az ayda bir kez olacak şekilde organize edilmesine

-Online satış sitemizde sisteme dahil olmayan diğer hdm’lerin de katılımıyla daha da güçlenmesi için çalışma yapılmasına

– GİMDES ve hdm videolarının topluca bir link altında toplanmasına

– Marketlerimize yönelik satış eğitimi, işletme eğitimi, beden dili eğitimi, mağazacılık eğitimi verilmesi

– Kampanyaların çeşitlenerek devam edilmesine

– Ortak İş elbisesi,koli ve poşet tedariğinin yapılmasına karar verilmiştir.

Toplantı, Kuran-ı Kerim okunarak ve dua edilerek sona ermiştir.

Comments are closed.