GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES’ten Bir Sosyal Proje Daha : GİMDES Staj Programı

GİMDES’ ten Devam Eden Bir Sosyal Proje: GİMDES Staj Programı

2015 Yılı GİMDES Helal ve Tayyib Sistem Staj Programı Başvuruları Başladı

Günümüzde mesleki eğitimin önemi giderek artmaktadır, başarılı olabilmek ve piyasa içerisinde kalabilmek için alanında yetişmiş, yetki ve sorumlulukları paylaşabilecek nitelikli elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Bugün GİMDES helal sertifikası ile birçok firma helal ve tayyib bir sistem ile üretim gerçekleştirmektedir. Kendi ideal pazarını ve sektör piyasasını oluşturmuş bulunan helal ve tayyib üretim sistemi helali yaşantısında ve mesleki becerisinde uygulayacak olan yetişmiş bilinçli personel gerçeğini göstermektedir.

GİMDES, kurulduğu günden itibaren Helal ve Tayyib üretim sistemini helal yaşantımız için olmazsa olmaz görerek yoluna devam etmektedir.

Müslümanın imani meselesi, helal yaşam sistemimiz için vazgeçilmez olan helal lokma gayretimizde yeni sosyal projelerimiz ile genç nesillere helal lokma sorumluluklarında rehber olması için alternatif bir staj programı projelendirilmiştir.

Staj programı ile helal yaşam sistemi ve bu sistemin en önemli halkası olan helal gıda, helal üretim hedefimize dönük bir şekilde eğitimli, bilinçli insan kaynağı oluşturarak hayatında onları bekleyen sınavlara özenle hazırlayarak, sektörün ihtiyaç duyduğu tüm donanıma sahip helal-haram kritik noktalarının şuurunda olan bir gençliğin helal sektör içerisinde görev alması için gayret edilecektir.

GİMDES’ in sosyal projeleri toplumumuzun bütün kesimleri için düşünülmüştür. Özellikle helal lokmada bir mektep vazifesi gören anneler olmak üzere bütün hanım, bey, çocuk, genç kardeşlerimizi de içine alan projeler uygulanmıştır. Bugün bu projemize gençler için staj projemizi de ekleyerek yolumuza devam ediyoruz.

Proje İçeriği; Üniversite öğrencilerinin helal gıda sorumlulukları başta olmak üzere helal ve Tayyib bir üretim sistemi bilincine sahip olmaları adına yaz staj dönemi için bir eğitim (staj) programı hazırlandı. GİMDES staj programı ile üniversitelerin ilgili bölümlerinden (Gıda mühendisliği, Kimya mühendisliği, Ziraat mühendisliği… vs.) stajer öğrenci kabul edilecektir.

Program İle İlgili Genel Şartlar:

  • Katılımcıların staj programı boyunca kalacak oldukları yeri bulma, kalma…vs katılımcılara ait olacaktır.
  • Staj Programına kesin kayıt yaptırıp ancak daha sonra mazeret olmaksızın gelmeyenler bir sonraki eğitim programlarına katılımları kabul edilmeyecektir.
  • Staj programı seminer olarak planlanmıştır.(Konuşmacı-konu)
  • Haftanın 4 günü (Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) ve 3 hafta yapılacaktır. Toplam 12 gündür. Saat 10:00 da başlayacak 17:00 da bitecektir.
  • Eğitim programında kontenjan sınırlıdır ve öğrenci dışında katılım kabul edilmeyecektir.
  • Eğitim Sonunda katılımcılara katılım sertifikası düzenlenecektir.
  • Eğitim GİMDES merkezinde yapılacaktır.
  • Eğitim Ücretsizdir.

2015 yılında 28 Temmuz-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan staj programında; öncelikle İslam’da helal ve Tayyib bir yaşam sisteminin ne demek olduğu, neden toplumumuzda ve dünya da helal sertifikalandırmaya gerek duyulduğu, GİMDES’ in helal sertifikalandırma kriterleri, GİMDES bilim ve teknik kurulu tarafından kabul edilmeyen katkı maddeleri ve bu katkı maddelerinin İslami ve insani açıdan sakıncaları, ürünlere uygulanan analiz çeşitleri ve akreditasyon vb. gibi önem arz eden konular başta olmak üzere birçok konuda öğrencilerin helal ve tayyib bir yaşam sistemi ve sertifikasyon süreci hakkında bilgi sahibi olması hedeflenmektedir. Bu programa katılacak öğrencilerden staj programı sonunda detaylı bir sunum ve rapor hazırlaması istenecektir. Helal ve Tayyib bir yaşam yolunda olmak ümidiyle…

Not: Staj başvurusu yapmak isteyen öğrenci arkadaşlarımızın BURAYA TIKLAYARAK çıkan sayfada ‘GİMDES STAJ BAŞVURU FORMU’ nu eksiksiz doldurarak göndermeleri gerekmektedir. Detaylı bilgi için irtibat@gimdes.org ya da 0549 438 33 23 ile iletişime geçebilirsiniz.

Son Başvuru tarihi 12 Haziran 2015 Cuma günü saat 17:00’ dır.

 

Yoruma kapalı.