GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, SURİYE’NİN GÖZYAŞI VE IZDIRAPLA DOLU ÇADIRLARINDA…

GİMDES, SURİYE’NİN GÖZYAŞI VE IZDIRAPLA DOLU ÇADIRLARINDA…

Yönetim Kurulu üyelerimizden Halim GİRGİN kardeşimiz Suriye’deki çileli din kardeşlerimizin dertlerini dert edindi, mesaisinin büyük bir kısmını burada sarfediyor. Buradan gelen son notlardan bir demet sunuyoruz.

-Kardeşlerimize yardım etmek için inşaAllah Ocak 15 gibi Hama’ya izinlerimiz çıkınca gideceğim, adak, akika, zekat vb yardımlarınızı götürebilirim. Beni vesile kılarsanız sevinirim. Rabbim mazlumların yardımcısı olsun inşaAllah. Hakkınızı Helal edin.

-Hama kırsalından yoğun bir göçün gelmesi sebebiyle gelişi güzel kurulan bazı kamplar yağan yağmur sebebiyle sular altında kaldı. Göç halen devam etmekte bölgede durumlar çok kötü insanlar barınacak yer bulmak için akın akın sınır hattına geliyorlar çalışma yapan STK yok denecek kadar az.

-Selamünaleyküm kardeşler, Halep’ten 30.000 halk göç etti konvoylar yaptık… Hama ve kırsalından 200.000 halk göç etti konu bile olmadı… Lütfen dert edinelim anlatalım.

-Selamünaleyküm kardeşler, garipleri sevindirdiniz. Rabbim de InşaAllah sizi sevindirsin.

-İdlip’teydim durum çok kötüye gidiyor. Serakip düşerse İdlip düşer. Ve Suriye biter. Gazze olur.

-Afrin çok önemli ama İdlip’i unutturmamalıyız.

-Selamünaleyküm, dönüşünde görüşelim inşaAllah Halim bey kardeşim.

-Aleykümselam hocam. InşaAllah.

GİMDES gücünün yettiğince genci ile yaşlısı ile, beyi ile kadını ile yaralara merhem olmaya, karınca misali ateşi söndürmek için yola devam ediyor.

Yoruma kapalı.