GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ’NDE GENÇ TÜGVA’NIN ORGANİZE ETTİĞİ SEMİNERDE “HELAL VE TAYYİB YAŞAMI” ANLATTI

GİMDES, SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ’NDE GENÇ TÜGVA’NIN ORGANİZE ETTİĞİ SEMİNERDE “HELAL VE TAYYİB YAŞAMI” ANLATTI

Sabahattin Zaim Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen seminerde GİMDES Başkan Yardımcısı, Baş Denetçi, Gıda Mühendisi Ali KAYGISIZ Helal ve Tayyib Yaşam Sistemi konulu sunumunu gerçekleştirdi.

KAYGISIZ sunumunda; İnsanlara dayatılan modern yaşam sistemi içerisinde albenili hale getirilerek özenle paketlenmiş ihtiyaçlarımız; dinimize, sağlığımıza, gençliğimize kurulmuş birer tuzak şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Gıda, ilaç, kozmetik, temizlik, tekstil ve diğer tüm sektörlerde Helal bitki ve hayvanların yanı sıra domuz, at, kedi ve hatta insan uzuvları dahi kullanılmaktadır diyerek piyasada satışı bulunan ve hamile at idrarından elde edilen “Pimarin” isimli ilacın yanı sıra insanların güzel kokmak adına parfümlerine koydukları ve hatta gıdalarına aroma olarak kullandıkları “Civet Oil” diye satılan aromatik yağın civet kedisi isimli tropik bir hayvanın üreme bezlerinden elde edilen salgı olduğu örneklerini verdi.

Müslümanın yaşam tarzının sadece Helal ve Tayyib yaşam tarzı olduğunu söyleyen Kaygısız, gençlerin araştıran, öğrenen ve öğrendikleri ile İslamı yaşayan birer birey olmaları temennisi ile sunumunu tamamladı.

 

Yoruma kapalı.