GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET CEVAT ACAR BEYEFENDİ’YE ZİYARETTE BULUNDU!

GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ve beraberindeki GİMDES heyeti İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar beyefendiye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kendilerine kıymetli sohbetleri ve misafirperverlikleri için şükranlarımızı arz ediyoruz.

Görüşmede Daru’l Halal Medresesi Projesi’nin amacı, hedefi ve işleyişi anlatıldı. Güncel eğitim sisteminin bizim kültürümüze uygun düşmediği, nesillerde bozulmalar meydana getirdiği; dolayasıyla bu durumun giderilmesi için bizim kültürümüze bağlı bir eğitim sistemine ihtiyaç duyulduğu ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu. Daru’l Halal Medresesi kapsamında İslami ilimler ile birlikte yürütülen fenni ilimlerin yanında, devletimizin geçerli kabul ettiği eğitim sistemini de isteyen öğrencilerimize, lisans ve lisansüstü programlarında işbirliği ve iki diplomalı eğitim sağlanması hususları istişare edildi.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Gıda Mühendisliği Yüksek Lisans Programının ilk başladığı sene 10 GİMDES personelinin ilgili programa kaydedildiği ve bu birlikteliğin devam ettirilmesinin gerekliliği, lisans ve lisansüstü programına kayıt olmak isteyen öğrencilerin de bu imkanlardan istifade etmesi gerektiği ifade edildi.

Helal ve tayyib gıda ile ilgili seminerlerin çoğaltılması ve helal lokma şuurunun tüm gençliğe ve dahi ümmete kazandırılması, İZÜ Helal AR-GE laboratuvarı ile GİMDES ürün analizlerinin birlikte yürütülmesi konusu istişare edildi. Bununla birlikte İZÜ Yemekhanesi’nde, GİMDES tarafından helal ve tayyib olarak sertifikalandırılmış ürünlerin kullanılmasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

GİMDES ve İZÜ taraflarının görüş birliği ile sürdürülen toplantıda Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar Beyefendi’ye GİMDES Yayınları, helal ve tayyib sertifikalı ürünler hediye edildi. Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER’e ise Helal ve Sağlıklı Gıda kitabı Sayın Rektör Beyefendi tarafından takdim edildi. Ziyadesiyle istifadeli geçen görüşme karşılıklı dualar ve temenniler ile niyahet buldu.

Yoruma kapalı.