GİMDES Fıkıh Risalesi

GİMDES Fıkıh Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES Laboratuvar Analizlerinde Ağustos –Eylül- Ekim Ayı Raporları

Kimya Müh. Elif ELMA
GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu

GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan ağustos, eylül ve ekim ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

Bu üç ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

106 adet ürün için 353 adet analiz yaptırılmış, toplam 3 üründe analiz sonuçları uygunsuz olarak tespit edilmiştir. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. En doğrusunu Allah bilir.

Ürünlerinde analiz yapılan Firmalar;

Acıcık Çiğköfte, Ak Gıda – Sakarya, Akyem Beyza, Akyüz Süt, Aluçdağı, Atlantis Pak, Balen, Belkim, Beyza Piliç , Bulaycı Kardeşler, Burcu Gıda, Cici Süt, Çancılar, Doğa Arı, Dost Fındık, Ekmekçioğulları, Ekozey, Emiroğlu Un, Enko, Estuz, Fiskobirlik, Galetaş, Giz Teknoloji , Gündoğdu Gıda, Hamidiye, Haremlik Gıda, Hasun, Hilal Gıda, İşlek Piliç, Kaanlar, Kardeş Gıda, Kervan Süt , Kervansaray Kahve, Kristal Yağ, Laçin Tatlıları, Lermioğlu Un, Maya Tavukçuluk, Meykon, Mnd Gıda, Moral Gıda-Nudo, Nihoruz, Omya Madencilik, Orkide Yağ, Öner Arı, Pakmaya, Pirsu, Progıda Samsun, Reka Yağ, Saber Kimya, Sanpey Anadolu, Sanset, Sayınlar Gıda, Sbs Gıda/ Beeo, Seç Salça , Semas Gıda, Sunum Gıda, Şenocak Fındık, Tabur Gıda, Tat Nişasta , Tat Salça, Tekirdağ Un, Tuğrul Tarım, Tunay Gıda, Ulusoy Un, Ünal Süt, Yavuz Gıda

Yoruma kapalı.