GİMDES Yayınları

GİMDES Helal ve Tayyib Ürün Risalesi

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES Laboratuvar Analizlerinde 2018 Ekim, Kasım ve Aralık Ayı Raporları 

GİMDES Laboratuvar Analizlerinde 2018 Ekim, Kasım ve Aralık Ayı Raporları 

08/01/2019

Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi

GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan ekim, kasım ve aralık ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

Son 3 ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

119 adet ürün için 274 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. 7 numunenin sonucu uygun tespit edilmemiştir. Bunlardan 1 adet numunede bitkisel yağ tespit edilmiş, 1 adet numunenin yağ asitleri uygun limitlerde tespit edilmemiş, 1 adet numunede aflatoksin tespit edilmiş, 1 adet numune mikrobiyolojik olarak uygun tespit edilmemiş, 1 adet numunede süt yağı limit değerin altında tespit edilmiş, 1 adet numunede ağır metal olan arsenik değeri yüksek tespit edilmiş, 1 adet numune de ise yağsız kuru madde miktarı düşük çıkmıştır. Firmalara gerekli bilgilendirme yapılarak, düzeltici önleyici faaliyet uygulamaları talep edilmiştir.

En doğrusunu Allah bilir.

Ürünlerinde analiz yapılan firmalar; 

Ab Gıda, Adale Gıda, Afia , Ak Gıda İçim (Lüleburgaz), Akova Süt, Akpınar Süt, Akyüz Süt, Altunsa, Anavarza Bal, Arı Mühendislik (Balen), Arslantürk Tarım Ürünleri, Aybaklar Tarım, Aydın Kuruyemiş (Siirt), Balarısı Gıda San, Balen, Balkan Süt, Beşan Nişasta, Beyza Süt, Burcu Gıda Konservecilik, Çiftçiler Yağ, Çukurova İrmik, Değirmenci Tarım, Dost Ziraat, Döhler Marmara Gıda San., Enka Süt Ve Gıda, Eriş Un, Erpiliç, Es Ticaret (Öztürkler Un), Ezine Peymar, Gesaş, Golda Gıda , Gürsoy Fındık, Güven Gayrimenkul (Güven Asa), Habbaz Organik Unlu Mam., Has Un (İzmir), İkizler Süt, İzi Süt, Kaanlar Gıda, Karaçuha Tarım Ürünleri, Karin Gıda, Kervan Süt, Kervansaray Kahve, Lermioğlu Un, Manavlar Gıda, Mizey Gıda, Nuh’un Ankara, Nurcevher, Omnia Nişasta Sanayi , Önem Gıda, Özgür Tarım, Peksan, Progıda, Saruhan Kimya, SBS Beeo, Semolina, Se-Sam Gıda, Şitoğlu Gıda, Tat Gıda (M.Kemal Paşa), Tekirdağ Un , Unsan Un (Osmanlı), Ünal Peynircilik (Tekirdağ)

Yoruma kapalı.