Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES, HELAL VE TAYYİB SERTİFİKALAMA SİSTEMİNİ YAYGINLAŞTIRMA YOLUNDA YURT DIŞI ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR.

Kurulduğu 2005 yılından itibaren yalnızca yurt içinde değil tüm dünyada Helal sertifikalandırma çalışmalarını takip eden, yön veren GİMDES, yurt dışı çalışmalarında da tüm hızla faaliyetlerine devam etmektedir.

Başkanlığını yürüttüğü World Halal Council’ün 2017 yılı yönetim kurulu toplantısı 2 Nisan’da Kuala Lumpur’da gerçekleşecektir. GİMDES temsilcileri, Malezya JAKIM’in organize ettiği Helal Sertifikalandırma kurumları toplantısına da katılacaktır. Aynı zamanda, 2017 Helal ve Tayyib Ürünler Fuarı çalışmaları kapsamında MIHAS yetkilileriyle de görüşme gerçekleştirecektir.

Yurt dışında sertifikalandırdığı firmalara habersiz denetimlere devam eden GİMDES, son olarak GİMDES Baş Denetçileri Ali Kaygısız ve Suat Sezer’in katıldığı Azerbaycan denetimlerini gerçekleştirmiştir. Kesimhane ve Süt İşleme tesislerinin denetimlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiren denetçiler, çalışmalarının ardından ülkemize döndüler. Bu yıl boyunca Rusya’ya, Güney Kore’ye, Endonezya’ya, Hindistan’a ve Bosna Herse’ğe de ara, kontrol ve yenileme denetimler için heyetler gönderilecektir

GİMDES’in Türkiye ve Uluslararası Helal ve Tayyib sertifikalandırma alanında gösterdiği başarılı çalışmalar, GİMDES’den tanınma almak isteyen sertifikalandırma kurumlarının da çok sayıda müracaatlarını beraberinde getirmiştir.

Bu zamana kadar, İtalya, İngiltere, İsviçre, Almanya, İspanya, Polonya, Rusya, Tunus, Azerbaycan ve Mısır’da sertifikalandırma kurumlarına Helal Güvence Sistem Eğitimleri ve tanınma müracaatları kapsamında saha ziyaretleri gerçekleştirmiştir. Ziyaretler neticesinde bazı sertifikalama kurumlarının tanınmaları gerçekleşmiş, bazılarıyla ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Bu çalışmalarla birlikte, GİMDES tarafından tanınmak isteyen onlarca Helal sertifikalama kurumlarının müracaatları kapsamında, gerekli dökümanları GIMDES’e göndermeye devam etmektedirler. Doküman değerlendirmeleri neticesinde saha denetimleri için ilgili kurumlara ziyaretler gerçekleştirilecektir.

Yoruma kapalı.