GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

GİMDES,( AĞUSTOS-EKİM 2020), LABORATUVAR ANALİZ RAPORLARI

Elif ELMA l GİMDES Laboratuvar Hizmetleri Sorumlusu – Kimya Mühendisi
GİMDES Laboratuvar çalışmaları rutin olarak işlemektedir. Raporların yayınlanması hem üretici firmalar için kontrolünü hem de helal güvence sistemi ile yürütülen çalışmaların şeffaflığını tüketicilere sunmayı sağlamaktadır. Aşağıdaki tabloda GİMDES dosyalarında tutulan raporlardan ağustos, eylül ve ekim ayları için yaptırılan ürünlere ait liste mevcuttur.

Son 3 ayda yaptırılan analizleri özet olarak incelersek,

39 adet ürün için 116 adet analiz yaptırılmıştır. Bu çalışmalar istatistiksel verileri ortaya koymak için çıkarılmıştır. 5 numunenin sonucu uygun değil olarak tespit edilmiştir. Bir numunede standartlara uygun olmayan hammadde tespit edilmiştir. Dört numunede sığır DNA’sı tespit edilmiştir. Sonuçlara göre ilgili firmalara gerekli bildirimler yapılmış ve düzeltici / önleyici faaliyetler alınmıştır. Bu analizler sadece sertifikalı firmalara değil sertifikalama aşamasında olan firmalara da yapılmaktadır. En doğrusunu Allah bilir.

ÜRÜNLERİNDE ANALİZ YAPILAN FİRMALAR;
Altıparmak , Bakkalbaşıoğlu, Balarısı, Beyda Gıda, Daşkan Tarım , Diversey Kimya, Döhler Marmara, Duru Bulgur, Ecolab, Faber Kimya, Krl Kimya, Mixmey, Mz Kimya, Naturoil, Oba Makarna, Rast Grup, Seç Salça, Semolina, Tezkim, Ulusoy Un, Unay Un, Universal Kimya, Yarkim, Yeşil

ANALİZLERİ YAPILAN ÜRÜNLER;

çörekotu yağı, hindistan cevizi yağı, mısır irmiği, çilek pestili, şeftali pestili, hurma pestili, buğday unu çekirdeksiz üzüm, hurmalı lokum, kırık pirinç, temizlik ürünleri hammaddesi, domates salçası, mısır, sitrik asit, spaghetti, makarnalık buğday, tam yağlı taze kaşar

YAPILAN ANALİZLER;

yağ asitleri kompozisyonu, gdo ve fumonisin; küf-maya, e.coli; pestisit, aflatoksin; mikrobiyal kükürtdioksit, gdo, yağ tayini, domuz ve sığır dnası aranması; pestisit, briks, küf; benzoik asit etil alkol aranması, gdo, kalite analizleri; pestisit, aflatoksin, kurşun, kadmiyum; küf – maya, salmonella; briks, pestisit, küf, benzoik asit; bitkisel yağ aranması, jelatin, bitkisel yağ aranması, yağ tayini,melamin, mikrobiyal, bal analizleri (paket3)

Yoruma kapalı.