Fıkıh Kurulumuzdan Fatih Kalender Hocamız Malezyadan Döndü


Malezya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Malik MÜŞERREF’in davetlisi olarak, Marifet Derneğinin organize ettiği Malezya ve Maldiv Adaları’nı kapsayan geziye katılan kalabalık heyette bulunan Fıkıh Kurulu üyemiz Fatih KALENDER hocamız gezisini tamamlayarak İstanbul’a döndü.

Seyahati boyunca heyet olarak önemli ziyaretlere katılan Hocamız Malezyanın JAKIM Helal Sertifikalama kurumu ile, HDC (Helal Sanayi Geliştirme Kurumu) yönetim direktörü Dato’Seri Jamil Bidin ile, UPM (Putra Universitesi Helal Ürünler Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Russly Abdul RAHMAN’la, Helal Ürünleri Üretme Serbest Bölge Yöneticisi Norzareen Abd RAZAK’la Helal sertifikalama konularında önemli görüşmeler yapıldığını bildirdi.

Ayrıca Türkiye kamu oyunun yakından tanıdığı Enver İBRAHİM’le evinde gerçekleşen yemekli bir davete de katılan hocamız, Malezya’nın en güçlü muhalefet lideri ve yapılacak seçimde başbakan olacağı gözü ile bakılan Enver İBRAHİM Türkiye’ye olan muhabbetini ve Başbakanımız Tayyib ERDOĞAN’a olan sevgi ve saygısını özellikle belirttiğini büyük bir memnunlukla ifade etmiştir.

GİMDES Başkanı Dr. H.K BÜYÜKÖZER ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi M.Z.GEDİKLİ, 4-7 Nisanda gerçekleştirilecek WHC Yönetim Kurulu toplantısı, MIHAS Helal Ürünler Fuarı ziyareti, MATRADE İş Adamları toplantısı ve JAKİM Yönetimi ile görüşmelerde bulunmak üzere Malezya’ya gideceklerdir.

Yoruma kapalı.

Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2017 Reklam Sponsoru

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!