define('DISALLOW_FILE_EDIT', true); define('DISALLOW_FILE_MODS', true);  BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ… - GİMDES - Helal Gıda ve Helal Sertifikalama

GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

SORULAR SİTESİ

YAYIN SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ…

BUGÜN BÜTÜN DÜNYADA 17 RAMAZAN DÜNYA HELAL GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ…

“Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Enfâl Suresi, 69)

“Verdiğiniz her hayır (sadaka) kendiniz içindir Allah rızasını umarak yaptığınız her hayrın karşılığı size eksiksiz olarak verilir.” (Bakara Suresi, 272)

“İyilik ve (Allah’ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah’tan korkun; çünkü Allah’ın cezası çetindir ” (Maide Suresi, 2) 

17 Ramazan Dünya Helal gününü çeşitli etkinliklerle kutluyoruz…Dünya kamu oyunda farkındalık oluşturması için 7 sene önce WHC önderliğinde başlattığımız 17 Ramazan Dünya Helal Günümüzü bu yıl da kutluyoruz……

Gün boyu bu etkinliklere devam ediyoruz. Akşama da gönüllü kardeşlerimizin katkıları ile, büyük kutlama etkinliğimizi Kilis’te bulunan Suriyeli 3.000 yetim ve muhacir kardeşimize, GİMDES’de görevli Halim GİRGİN kardeşimizin nezaretinde iftar vererek gerçekleştiriyoruz. GİMDES ve GİMDES Helal Gıda Gönüllüleri işbirliği ile İstanbul’da 5. Helal Yaşamda Gençlik Konferansı ve sonrasında da iftar programımız olacaktır.

Daha önceki haberimizde de Halal Dunya Marketlerimizin bulundukları mahallerde kutlama programı organize edeceklerini bildirmiştik.

Kilis’teki etkinliklerimiz dünden başlamıştı. 750 yetim Suriyeli çocuklarımıza iftar verildi. Bu etkinliklerle ilgili resimleri sizlerle paylaşıyoruz.

“Kim Müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, bu sebeple Allah da onu kıyamet günü sıkıntılarının birinden kurtarır Kim bir Müslümanı(n kusurunu) örterse, Allah da Kıyamet günü onu(n kusurunu) örter” (Buhârî, Mezâlim, 3; Müslim, Birr)

Yoruma kapalı.