Helal Yaşam Rehberi

Helal Yaşam Rehberi

Dergi Sponsorları

          

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

BORSA İSTANBUL YÖNETİM VE İCRA KURULU BAŞKANI GİMDESİ ZİYARET ETTİ…

Sermaye piyasasında faaliyet gösteren “BORSA İSTANBUL”’un Yönetim ve İcra Başkanlığını deruhte eden Himmet KARADAĞ bey GİMDES’in misafiri oldu. GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER ile çeşitli konular üzerinde görüşmeler yapıdı.

Borsa İstanbul Kimdir?

Borsa İstanbul, kısaca BİST, Türkiye’de 1985 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adıyla açılan 2013’te “Borsa İstanbul” adı ile, sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti vermektedir.

KARADAĞ,yaptıkları görevde ön plana aldıkları misyonu şöyle ifade etti:

“Borsa İstanbul ve diğer sermaye piyasası kuruluşları olarak en büyük amacımız Türkiye’nin büyümesine ve vatandaşlarımızın refahının artmasına imkan verecek uluslararası standartlarda bir sermaye piyasasını ülkemizin hizmetine sunmaktır. Hiç kuşkusuz, şirketlere, yatırımcılara ve diğer paydaşlara yönelik adımları atarken en büyük borcumuzun ve sorumluluğumuzun halkımıza karşı olduğunu bir an olsun unutmuyoruz. Borsa İstanbul’un döviz kurlarında yüksek dalgalanma yaşanan bir dönemde yabancı para cinsinden varlıklarını Türk Lirası’na çevirmesi de bu kapsamda değerlendirilmelidir.”

İslam toplumunda faizli ekonomiye son verecek çalışmalar önemlidir. Devletin öncülüğünde “ Karz-I Hasen Kurumunun tekrar ihya edilmesine çalışmalıyız. GİMDES’I yakından takib ediyorum. Çok önemli bir hizmeti yürütüyorsunuz. Başarılar diliyorum

GİMDES Başkanı BÜYÜKÖZER , GİMDES’in çalışmaları ve Dünya Helal Vakfı bünyesinde yürütülen DARÜ’L HALAL MEDRESESİ Projesi hakkında bilgi verdi ve hazırlanmış bir video gösterildi.

Yoruma kapalı.