GİMDES Yayınları

Yeni Dünya Düzeni ve Helal Gıda

Dergi Abonelik

SORULAR SİTESİ

Tescilli Logolarımız

GİMDES.org eBülteni

* = doldurulması zorunludur

tarafından desteklenmektedir MailChimp!

AVRUPA HELAL VE TAYYİB ŞUURU İLE KENDİNİ BULUYOR

(GİMDES gönüllülerinin Yeniden Gıda Raporu Kampanyası)

Sizlere, Avrupa’da başlattığımız çok güzel bir projemizden bahsetmek istiyoruz. Bildiğiniz üzere Avrupa’da Islamı yaşamak çok daha zor. Özellikle helal ve tayyıb gıda hassasiyeti çok daha az, bundan sebep helal ve tayyib gıda bulmak da bizler için çok daha zorlaşıyor. Ve bunun tek çaresi insanlarımızı bilinçlendirip bu bilgileri kendilerine aktarıp, helal ve tayyib şuurunu aşılamak olacaktır diye düşünüp böylelikle bu kampanyamıza başlamış bulunduk.

GİMDES başkanı Hüseyin Kami Büyüközer hocamızın çok değerli eseri olan ‘YENİDEN GIDA RAPORU’ ile başlanıldı, çünkü bu kitap bir çok konuya değiniyor ve fazlasıyla bilgi içeriyor. Bu kitabın tanıtımı, satışı ve aynı zamanda Balkanlarda bulunan eğitmenlere ücretsiz olarak verilmesi için adım atılmıştır.

İlk başta 100 kitap sadece Bulgaristana ulaştırılması planlanmıştı. Sonrasında ise bir tek Bulgaristan değil bir çok ülkeye yollanması gerektiği kanaatine varılınca; Kosova, Makedonya, Bosna Hersek ve Sırbistan ülkelerini de bu kampanyaya dahil etmek nasip olmuştur.

Bu karardan sonra 100 kitap hedefi 1000 kitap hedefine ve son olarak ise 10000 kitaba çıkartılmıştır; Bulgaristana 100 kitap, Sırbistana 180 kitap, Kosovaya 100 kitap, Makedonyaya 100 kitap, Bosna Hersek’e yine 100 kitap civarında yollanılmaya başlandı biiznillah. Bir diğer güzel gelişme ise bu kitabın Almanca, Hollandaca ve Boşnak diline çevirilmesine karar alınmıştır.

Ayrıca Kosovada bulunan ve ‘YENİDEN GIDA RAPORU’ kampanyamızla ilgilenen bir abimiz çok yakın zamanda vefat etmiştir. Zeki Toska abimize Allahu Teala’dan rahmet ve geride kalan efrad-ı ailesine bol sabırlar niyaz ediyoruz.

Biz inaniyoruz ki; Rabbimiz Onun yolundan gidenlere her daim kapıları açacaktır. Bunun bir örneği ise bu kampanyaya çok başka bir şekilde destek olan kargocu abimiz Barış Çapan, Allahu Teala kendisinden razı olsun. Kendisi ‘Erlog Cologne Lojistik Dış Tic. San. ve Tic. Ltd. Şti’ ismindeki şirketi ile bu kampanya için kargolanması gereken bütün kitapları ücretsiz olarak bütün ülkelere ulaştıracaktır.

‘YENİDEN GIDA RAPORU’ kampanyası bütün Türkiye ve Avrupaya duyurulmaya devam ediyor. Ve bunun yanısıra banka üzerinden kampanyaya bağışlar gelmeye devam ediyor. Az veya çok Rabbimiz bereketlendiriyor, 100 kitap ile başlanılan kampanyaya, şuan 1000 kitap hedefiyle devam ediliyor. Sadece Balkanlarda değil, bütün dünya’da okunması gereken bu kitabın dağıtımları Türkiyede ve Almanyada devam edecek. Bu kampanyaya rağbetin insanlar tarafından çok olduğunu görmekteyiz. Bu rağbetle hem okuma, hemde okutma rağbetinin artmasını arzuluyoruz.

Sizlerde bu güzel kampanyaya destek olmak isterseniz bu hayıra vesile olmuş olursunuz!

Yoruma kapalı.

RADYO GIMDES


Daru’l Halal Medresesi

Daru'l Halal Medresesi

2020 Sponsorlar

Halal Dunya Marketleri

Halal Dunya Marketleri

Helal Logolu Ürünler